“Ambasadorzy Pełną Gambią”

Autor Obywatelski

GambiaJuż jutro 9 kwietnia, o godz. 17.00 w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu w Galerii Sztuk Wszelakich odbędzie się spotkanie podróżnicze z Mariuszem Stachowiakiem, które zatytułowane będzie „Ambasadorzy pełną Gambią”, czyli podróż do Czarnej Afryki.

Gambia to państwo położone w zachodniej części kontynentu afrykańskiego. Od północy południa i wschodu graniczy z Senegalem a od zachodu posiada dostęp do Oceanu Atlantyckiego, przy ujściu rzeki Gambii. Stolicą kraju jest miasto Bandżul. Populacja gambijczyków liczy około 1,8 miliona mieszkańców.

A oto co o projekcie pisze sam autor: – Jest to projekt o którym marzyłem lata całe. Dokładnie od czasu, kiedy wróciłem z mojej pierwszej dalekiej podróży po Azji. Przeglądałem zdjęcia ludzi, których spotkałem na swojej drodze, wspominając spotkania z nimi i ciesząc się jednocześnie, że oprócz wspaniałych przeżyć z nimi mam jeszcze ich zdjęcia. To mnie tknęło, pojawił się impuls. A jakbym tak kiedyś wyruszył w podróż, podczas której będę mógł robić zdjęcia moim spotkanym bohaterom i w trybie natychmiastowym przekazać je im? Najszybciej jak to możliwe- najlepiej od razu.

To ma być coś więcej, a dokładnie po równo, aby każdy z nas miał coś dla siebie. Wspomnienia zapisane na fotografiach. Niech moi bohaterowie będę pierwszymi, którzy zobaczą swoje zdjęcia. Nie ja, nie ci którzy na nie czekają po moim powrocie. To mają być oni! Piękne marzenie, ale tylko na chwilę, bo marzenia są ulotne, dobrze to wiem. Obrałem to szybko za cel, choć wiedziałem, że będę musiał na to poczekać, nie marnując czasu tylko szukać sposobu na zrealizowanie mojego marzenia. Widziałem jednak już siebie, jak wyruszam w drogę z moją nową wizją, która zrodziła się w głowie. Bo wszystko jest możliwe, kiedy połączy się misję, ideę, wizję i intencję. Przygotowywałem się na ten projekt, nieważne, że trwało to lata całe. W poszukiwaniu Ambasadorów Uśmiechu

W.S

 

 

Komentarze są zamknięte