Termomodernizacja z BOŚ – nawet 12 proc. dopłat do kredytów

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Warszawa_Prudential_wieżowiec [wikipedia.pl]BOŚ Bank ruszył z programem dopłat do inwestycji termomodernizacyjnych. Spółdzielnie mieszkaniowe, które myślą o obniżeniu kosztów związanych z eksploatacją budynków mogą ubiegać się w BOŚ Banku o kredyt inwestycyjny „Energia na Plus” z grantem Unii Europejskiej, przeznaczonym na umorzenie do 12 proc. kapitału udzielonego kredytu.

Zaprzestanie naboru wniosków kredytowych przez banki oferujące kredyt z premią termomodernizacyjną nie oznacza dla spółdzielni mieszkaniowych konieczności rezygnacji z planów inwestycyjnych. Dzięki ofercie BOŚ Banku audyty opracowane przez spółdzielnie na potrzeby premii termomodernizacyjnej mogą zostać wykorzystane w uruchomionym właśnie programie, w ramach którego oferowany jest kredyt „Energia na Plus”. Jego atutem jest grant z Unii Europejskiej, dzięki któremu możliwe jest umorzenie do 12 proc. kapitału udzielonego kredytu.

Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na inwestycje, które zmniejszą zapotrzebowanie na energię oraz redukują emisję CO2: ocieplenie budynków, wymianę okien ale również na modernizację instalacji grzewczej, montaż oświetlenia energooszczędnego, inwestycje w odnawialne źródła energii lub wymianę wind.

inf. pras.

  1. grzech
    | ID: 33f88812 | #1

    kredyt na umorzenie 12 % wartości kredytu. A ile zarobi na tym LICHWA? dopłaty to ustrój uzależnienia podmiotu od banksterów.
    Tylko wolny rynek obniża koszty

Komentarze są zamknięte