Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Autor Obywatelski

Pomoc dla syriiPromocja i sprzedaż książki „Czwarte przykazanie.pl”
W najbliższą niedzielę – zgodnie z zapowiedzią i komunikatem Biskupa Opolskiego – ma się odbyć w parafiach promocja i sprzedaż książki „Czwarte przykazanie.pl.”

6 października: dzień modlitwy o pokój i wsparcia materialnego dla ofiar wojny Syrii.
Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła niedzielę 6 października dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji ofiar wojny w Syrii oraz zbiórki do puszek w kościołach polskich diecezji. Istnieje możliwość wsparcia tego dzieła poprzez wysłanie SMS-a o treści POMAGAM na numer 72052.

Rejonowe spotkania Bractwa św. Józefa odbędą się w najbliższym czasie wg następującego porządku: 11 października o godz. 18.00 w Opolu-Szczepanowicach (rejon Opole); 12 października o godz. 17.00 w Jemielnicy (rejon Jemielnica –Strzelce Opolskie); 16 października o godz. 18.00 w Braciszowie (rejon Głubczyce); 18 października o godz. 18.00 we Wrzoskach; 23 października o godz. 18.00 w Raciborzu-Płoniach (rejon Racibórz); 24 października o godz. 17.30 w Starym Koźlu (rejon Kędzierzyn); 26 października o godz. 18.00 w Głogówku (rejon Głogówek); 6 listopada o godz.18.00 w Jełowej (rejon Jełowa) i 8 listopada o godz. 18.00 w Januszkowicach (rejon Krapkowice-Gogolin). W programie spotkania przewiduje się: Mszę św., konferencję formacyjną, nabożeństwo do św. Józefa oraz spotkanie przy herbacie i ciastku.

Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych dla rejonu Opole i Kluczbork.
Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych rejonu Opole i Kluczbork odbędzie się 5  października 2013 r. o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. W programie spotkania: konferencja, okazja do sakramentu pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, spotkanie z Siostrami oraz wspólna modlitwa różańcowa.

Pielgrzymka Caritas Diecezji Opolskiej do Trzebnicy.
Caritas Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza wszystkich współpracowników do udziału w 21. Pielgrzymce do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę 5 października 2013 r. Pielgrzymka rozpocznie się uroczystą msza świętą o godz. 10.30 w bazylice św. Jadwigi, pod przewodnictwem księdza biskupa i kapłanów odpowiedzialnych za posługę charytatywną w diecezji opolskiej. Po przerwie na posiłek dla pielgrzymów zostanie wygłoszona konferencja, a po niej odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w lasku bukowym.

Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej zaprasza na jesienne spotkania misyjne.
Zaproszenie skierowane jest do członków Papieskich Dzieł Misyjnych oraz wszystkich, którym sprawy misji leżą na sercu (kapłanów, sióstr zakonnych, alumnów, animatorów misyjnych, katechetów, wszystkich,). Spotkania odbędą się w następujące soboty: 28 września – Racibórz (klasztor Annuntiata, ul. Starowiejska 152); 5 października – Nysa (parafia św. Jakuba i Agnieszki); 19 października – Kluczbork (parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych); 26 października– Opole (parafia św. Piotra i Pawła). Początek spotkań o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.

Hanna Honisz
Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte