Nagrody Solidarności dla opolskich uczniów

Autor Obywatelski1

Podczas P1100857_ndzisiejszej inauguracji roku szkolnego w III Publicznym LO w Opolu odbyło się uroczyste wręczenie nagród specjalnych laureatom ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Solidarności – Dwie Dekady Historii. W ubiegłym roku szkolnym odbyła się pierwsza edycja konkursu, a drugie miejsce zajął w nim zespół z województwa opolskiego w składzie: Justyna Kalisz (Zespół Szkół w Paczkowie) oraz Aleksandra Wójtowicz i Tomasz Skiera (III Publicznym LO w Opolu). Po nagrodach, jakie uczniowie otrzymali w czerwcu w Gdańsku od organizatorów konkursu, dziś specjalne nagrody od Zarządu Regionu Opolskiego wręczył im Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Grzegorz Adamczyk. Oprócz nagród dla uczniów były kwiaty i upominki dla dyrektor szkoły pani Joanny Raźniewskiej oraz opiekuna merytorycznego uczniów, nauczyciela historii pana Arkadiusza Wickiewicza. Grzegorz Adamczyk odczytał również list gratulacyjny przewodniczącej Zarządu Regionu pani Cecylii Gonet.

Olimpiada Solidarności – Dwie Dekady Historii to ogólnopolski konkurs historyczny adresowany do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Zakres tematyczny obejmuje okres historii Polski lat 1970–1990.

Jedna z laureatek Aleksandra Wójtowicz mówiła po uroczystości, że do wzięcia udziału w konkursie zachęcił ją nauczyciel historii, było to ciekawe doświadczenie, dzięki któremu dowiedziała się wiele o okresie PRL.

Redakcja NGO

  1. Irena
    | ID: 97c7c364 | #1

    Zapamięta młody człowiek lepiej, gdy bierze udział w konkursach tematycznych., w tym Olimpiada Solidarności. Szkoda,ze wieksza ilość uczniów nie była nagrodzona.Chociaż symbolicznie.

Komentarze są zamknięte