ONR i Ruch Narodowy zapraszają na Marsz Pamięci Ofiar Powstania Warszawskiego do Brzegu

Niezależna Gazeta Obywatelska5

marsz PW brzeg 2013_2Marsz odbędzie się 3 sierpnia w sobotę o godzinie 19:00, wyruszamy spod parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Ks. Makarskiego.

Naszym celem jest uczczenie pamięci o bohaterach, którzy ratowali honor naszego narodu w tak ciężkim momencie naszej historii. Nasi rodacy podczas trwania tego tragicznego w skutkach zrywu zbrojnego, wykazali się niesamowitą wolą walki i wiarą w zwycięstwo, choć jego wynik był do przewidzenia.

Z historii, jednak trzeba wyciągać wnioski, a takie cechy jak: męstwo, honor, wolę walki należy zaszczepić dzisiaj w młodym pokoleniu Polaków, bowiem walka o niepodległą Polskę wciąż trwa!

Ten Marsz będzie inny od wszystkich, bowiem obok pamięci o dziarskich chłopcach z „Parasola” i morowych sanitariuszkach, będziemy przede wszystkim pamiętać o anonimowych matkach, siostrach i dzieciach tych którzy poszli w „skier powodzi”, o bezbronnej ludności cywilnej, równie heroicznej, bowiem dzielącej ze swymi obrońcami losy 63 dni apokalipsy z tą różnicą że, że obrońcy byli na barykadach a ich rodziny w ruinach i piwnicach płonącej Warszawy, gdzie bez słowa skargi żyli, rodzili się i umierali.

Zapraszamy na naszą stronę: https://www.facebook.com/events/187073208127953/?fref=ts


Cześć i chwała wam mieszkańcy Stolicy!!!
marsz PW brzeg 2013_2

 1. z Niemodlina
  | ID: 8612311e | #1

  Dzięki za info, do zobaczenia w Brzegu.

  01.08.1944 – 01.08.2013 – PAMIĘTAMY!!

  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=drn6JVqkSN8

 2. Irena
  | ID: 335d6965 | #2

  Pamiętamy.Cześć i Chwała Bohaterom.!

 3. hanys
  | ID: ab077ecf | #3

  Czy ktoś wie czy dzieje sie coś podobnego we Wrocku???

 4. Wołyniak
  | ID: f913f5d5 | #4

  @hanys,
  Jak podaje prawy.pl:

  „WROCŁAW

  1 sierpnia br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Reja 1/3 we Wrocławiu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach edukacyjnego projektu IPN i MBP „TuHistoria”. W związku z przypadającą w tym dniu rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, spotkanie tematycznie będzie związane z wydarzeniami sprzed 69 lat. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość wysłuchania relacji świadka historii, czternastoletniego wówczas uczestnika walk sierpniowych – Stanisława Wołczaskiego „ps. Kazimierz”. Młodzież będzie mogła również wykonać kartkę pocztową na wzór kartek przesyłanych Harcerską Pocztą Polową oraz namalować symbol polski walczącej techniką szablonową. Wiedza historyczna zostanie przeniesiona na planszę gry: „Mali Powstańcy: Warszawa 1944”. Podczas rozgrywek uczestnicy spotkania będą mogli wcielić się w dowódców walczących w Warszawie oddziałów.

  Za pomoc w realizacji warsztatów organizatorzy dziękują wydawnictwu „Egmont” oraz Stowarzyszeniu „Druga Runda” za bezpłatne użyczenie gier.

  Spotkania pod szyldem „TuHistoria” mają charakter otwarty (zainteresowane osoby proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału pod adresem [email protected] lub [email protected]).

  Projekt „TuHistoria” jest wspólnym przedsięwzięciem OBEP IPN Wrocław oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.”

 5. hanys
  | ID: ab077ecf | #5

  e lipa tyle to ja też wiem

Komentarze są zamknięte