Ruch Narodowy w Nysie

Redaktor12

Ruch Narodowy w Nysie 29 czerwca w lokalu redakcyjnym tygodnika „Nowiny Nysie” odbyło się pierwsze w Nysie spotkanie z Ruchem Narodowym.

Tomasz Greniuch, Koordynator Opolskiego Sztabu Ruchu Narodowego, zaprezentował zebranym zarys historyczny, ideę i cele jakie postawił przed sobą Ruch Narodowy.

Ponad 20 mieszkańców Nysy, Głuchołaz i Lubina z zainteresowaniem wysłuchało prezentacji i włączyło się w dyskusję.

Padały zwłaszcza pytania o start w wyborach Ruchu Narodowego. Dla wielu dyskutantów jedyną drogą zmian w Polsce są wygrane wybory. Tymczasem Tomasz Greniuch zaprezentował stanowisko Ruchu, które tą kwestię pozostawia do rozstrzygnięcia w wewnętrznym referendum, które odbędzie się na jesieni tego roku, jednocześnie osobiście zadeklarował, że start Ruchu w zbliżających się Eurowyborach byłby błędem.

Realna walka o Polskę, o jej przyszłość, tożsamość i suwerenność nie odbędzie się w ławie poselskiej, ale w sferze kultury. Tomasz Greniuch zadeklarował, że Ruch Narodowy podjął walkę o odzyskanie dla narodu kultury zawłaszczonej i zmonopolizowanej przez nurty lewackie i liberalne, twierdząc, że Ruch Narodowy nie jest bytem politycznym, ale jest zjawiskiem kontrkulturowym. Celem Ruchu Narodowego jest ożywczy przemarsz przez instytucje, który zmiecie zainstalowane tam od roku 1945 lewactwo. Podał przykłady odbywającego się obecnie największego w kraju festiwalu muzyki narodowej i tożsamościowej, rozwój muzycznej sceny, zwłaszcza modnego wśród młodzieży nurtu hip-hopowego, która realnie odzyska dla Polski najmłodsze pokolenia.

Ruch Narodowy w NysieObecni 20- 30- latkowie, tworzący Ruch Narodowy, to ludzie bez PRLowskiego piętna, bez towarzyszących im kompleksów narodowych, to ludzie świadomi historii i wyciągający z niej wnioski, stąd wola zmian przede wszystkim jakości rządzenia, a nie jedynie ilości w rządach „prawicy”.

W kwestii gospodarczej przedstawiciel Ruchu zaprezentował akcję społeczną „Swój do swego po swoje”, czyli szeroką promocję patriotyzmu konsumenckiego będącą jedyną obecnie alternatywą dla uprzywilejowanej pozycji kapitału zagranicznego, który w sposób zupełnie nie kontrolowany, stawia sieci super i hiper marketów oraz dyskontów będąc realnym zagrożeniem na małych i średnich przedsiębiorstw.

Na stwierdzenia, że Polska dłużej nie może czekać, że jest już „pięć po dwunastej” i jedynie natychmiastowe zmiany są w stanie zmienić sytuację w kraju, Tomasz Greniuch odpowiedział:

Należy pamiętać, że Polska nie jest wyłącznie tu i teraz. Polska to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Polska to sztafeta setek pokoleń. Dzisiejsza, fatalna sytuacja nijak się ma do sytuacji po powstaniu styczniowym. Wówczas nie było nawet namiastki państwowości! Jednak wytężona praca organiczna, praca u podstaw, wola i wysiłek pokoleń, które cierpliwie i konsekwentnie dążyły do celu, doprowadziła do rzeczy wprost niemożliwej, odzyskania niepodległości i przywrócenie na mapy Europy Polski. Oto nasz drogowskaz. Pracujmy, nie narzekajmy. Odpowiedzmy sobie na pytanie, czy chcemy przekroczyć 5-cio procentowy próg wyborczy, czy odzyskać Polskę i wziąć wszystko!

Po spotkaniu kilka osób zadeklarowało się tworzenia struktur Powiatowego Sztabu Ruchu Narodowego w Nysie.

Redakcja

 1. Irena
  | ID: b23fa420 | #1

  Znalazło się lokum na spotkanie w redakcji „Nowiny Nyskie.” Znależli się chętni,młodzi Polacy z Nysy do założenia Powiatowego Sztabu Ruchu Narodowego. Spraw dużo.Temat to :Polska. Powodzenia.

 2. ja
  | ID: bd83c8be | #2

  Lubin 75000 mieszkańców
  Nysa 46000 mieszkańców
  Głuchołazy 15000 mieszkańców
  razem 136000 mieszkańców
  A to przybył tłum w liczbie 20 mieszkańców.
  Niezłe osiągniecie
  Hi Hi
  Och ta rozrywkowa strona.

 3. Irena
  | ID: b4a1d168 | #3

  @ja…… plus Ty, razem 21 osób.Zrobiło sie mniej rozrywkowo??.A tematem jest nasza Ojczyzna.Chyba wiesz co znaczy słowo Ojczyzna.?

 4. Sosen
  | ID: e9d99c21 | #4

  Polecam frekwencje na dniach miast – to dopiero jest ubaw ! Idą grube banknoty a frekwencja ściągnięta z całych powiatów nie dorównuje 5% populacji miasta. Nasze wydarzenie zmieściło się w 100 zł więc chyba nieźle co?

 5. Irena
  | ID: 71cbdd40 | #5

  @Sosen. W złotówkach mało, patrząc na czyn -dużo dobrego.Pomyślności dla nas wszystkich.

 6. kol
  | ID: c6956bc6 | #6

  @Sosen
  raczej ubaw – jechać do miasta w którym bezrobocie sięga 60 % i opowiadać okrągłymi słówkami o wszystkim tylko nie o tym co dotyczy i boli najbardziej to nie UBAW to szyderstwo , ale ruch narodowy musi dojrzeć a jego entuzjaści dorosnąć do roli ojców matek , mężów żon … to trochę potrwa a narazie dedykuję link

  ps. wiem ze to wytniecie ale moze chociaż admin zajrzy

  http://miziaforum.wordpress.com/wolna-polska-ojcowski-spisek-rewolucyjny-tusk-von-natychmiast/

  i zejdzie na ziemie ….

 7. kol
  | ID: c6956bc6 | #7

  @kol
  dlaczego marian kowalski mówi z sensem , a wy opolscy BEZ SENSU ??
  czyżbyście reprezentowali jakiś inny RUCH NARODOWY -skoro są takie rażace rozbierzności ?
  wystarczy przesłuchać to nagranie z debaty i porównać z tekstem tu lansowanym przez pana Tomasza Greniucha

  http://www.youtube.com/watch?v=q4v2fGuJhRA

 8. kol
  | ID: c6956bc6 | #8

  @kol
  ad. pisowskiej awantury wspieranej przez onr pod niemieckim konsulatem – tak tak mi chodziło o dorabianie w mediach onrowi mordy , a nie o obrone niemieckiej polityki .. ale widze ze wam brak polotu i nie można sygnalizowac wam zagrożeń poprzez metafory…

  http://www.youtube.com/watch?v=MvjU84c7c4E

  pis nie był nie jest i nie bedzie nigdy waszym sojusznikiem – od zawsze to mówię

  dziś nikt jakoś dziwnie w Polsce nie pamieta że inicjatorem i organizatorem darcia mordy pod konsulatem był pis
  W POLSKE POSZEDŁ PRZEKAZ ONR wszczyna konflikty w specyficznym narodowościowo regionie jakim jest Opolszczyzna

  dużo sie musicie uczyć ….

  ta i mógłbym powiedzieć a nie mówiłem ? ale mnie to nie rajcuje

 9. kol
  | ID: c6956bc6 | #9

  @kol
  ps. dobra rada bo jeszcze mam do was resztki sympatii i nadzieje ze sie pozbieracie – BEZ KOGOŚ TAKIEGO JAK MARIAN KOWALSKI – zdolności oratorskie – nie zdziałacie NIC

  dobra rada w historii były przypadki gdy partie – ruchy społeczne poprostu jeśli nie miały w swoich szeregach dobrego mówcy -POPROSTU WYNAJMOWAŁY TAKOWEGO

 10. Irena
  | ID: ae885940 | #10

  @kol. A jednak,zgadzam się z Tobą. Dobry mówca,ważna sprawa.ONR musi dbać o opinie.Prostować zakłamania.

 11. kol
  | ID: c6956bc6 | #11

  @Irena
  problem polega na tym – nie ujmójac nikomu , ze: w składzie opolskim takowego mówcy niestety niema , a tego się nauczyć nie da albo się to ma albo nie to dar przyrodzony

 12. bil
  | ID: 39e17a7a | #12

  @kol
  święta prawda w sprawie braku frontmena mówcy bez takiej osoby wyjazdowe spotkania będą mało owocne

Komentarze są zamknięte