Tomasz Kaczmarek w Kontrwywiadzie RMF FM: Złożę wniosek o wznowienie śledztw przeciwko Kwaśniewskim i Marczuk. Nie składamy broni

Redaktor Obywatelski

Tomasz Kaczmarek fot: Jarosław Roland KrukByły agent CBA, poseł PiS Tomasz Kaczmarek był gościem Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF. Oczywiście kolejny raz została poruszona sprawa uniewinnienia Beaty Sawickie i byłego burmistrza Helu. Poseł zapowiada dalszą walkę o ukaranie byłej posłanki PO. Prezentujemy część rozmowy. 

Konrad Piasecki: Sawicka – uniewinnienie, Wądołowski – uniewinnienie, Marczuk – umorzenie. Szef wydawnictwa nie dość, że uniewinnienie to jeszcze pół miliona odszkodowania. Za chwilę Sawicka dostanie odszkodowanie.

Tomasz Kaczmarek: W związku z wykonywaniem mandatu poselskiego, mogłem zwrócić się do prokuratury o udostępnienie mi uzasadnień umorzenia śledztwa przeciwko Kwaśniewskim, Marczuk i Seredyńskiemu. Zapoznałem się z tymi uzasadnieniami. W tym lub w przyszłym tygodniu wystosuje stosowne pisma do prokuratora generalnego o ponowne wznowienie tych śledztw.

Wszystkich?

Tak. Materiał dowodowy w tych śledztwach, jaki został operacyjnie zebrany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, wskazuje jednoznacznie na popełnienie czynów zabronionych. Nie składamy broni. Sprawa jest jasna i oczywista, po prostu potrzeba dziś odważnych ludzi, który będą walczyli z korupcją.

To wszystkie prokuratury i wszystkie sądy są w spisku umarzając te sprawę albo uniewinniając tych ludzi?

Ja nie mówię o żadnym spisku. Ja chciałbym podkreślić, że może nie wszyscy są na tyle merytorycznie przygotowani, aby oceniać materiał dowodowy, jaki w tej sprawie został zebrany. Panie redaktorze, jedna istotna kwestia: 21. danego miesiąca, pani prokurator prowadząca śledztwo przeciwko pani Marczuk, bije umorzenie, 24, czyli po trzech dniach, dostaje nominację od prezydenta Komorowskiego na sędziego.

Więcej na: RMF24.pl

lz

Komentarze są zamknięte