Subiektywny przegląd tygodnia: Mamy wiadukt im. Żołnierzy Wyklętych. W kraju można dawać i brać łapówki, a co!

Redaktor Obywatelski1

opole wiaduktWażny wiadukt w Opolu będzie nosił imię Żołnierzy Wyklętych. To dobry krok w stronę upamiętniania zapomnianych bohaterów w naszym mieście. Jednak do prawdziwej sensacji doszło w Warszawie. Sąd Apelacyjny zdecydował, że była posłanka PO powinna za swoje działania korupcyjne ponieść tylko „moralną karę”. Dobre!

Z Opola

Bardzo cieszy wspólna inicjatywy koalicji w Radzie Miasta Opola, która w ramach kompromisu, postanowiła uhonorować Żołnierzy Wyklętych nazywając ich imieniem wiadukt przy ulicy Struga w Opolu. To bardzo ważna inicjatywa.

Jednak jak podkreśla Violetta Porowska (PiS) – należy rozliczyć historię i zmienić nazwę ulicy Obrońców Stalingradu. Prawda jest taka, że w Opolu, honorowany jest jeden z największych tyranów w historii świata. To mało normalna sytuacja.

Platforma Obywatelska traci swoje kolejne miejsce władzy. Tym razem powiat nyski został pozbawiony zarządu w którego skład wchodzą członkowie PO. Damianowi Palimące aż wąs dęba stanął.

W Kędzierzynie-Koźlu  uprawia się ciekawą politykę. Prezydent Tomasz Wantuła w znaczny sposób wzbogacił życie polityczne w mieście. Tym razem wraz ze swoim zastępcą(to ten gość co dopiero skończył podstawówkę) mieli naciskać na dyrektorkę Miejskiego Zarządu Oświaty aby zatrudniła zapewne jakiegoś ich człowieka. Pani dyrektor powiedziała stanowcze nie i podreptała wyżalić się gdzie trzeba. Ale tam się musi dziać!

No to dajemy nazwiska, a co! Ten małoletni wiceprezydent to Paweł Ramsa, który, jak mówi pani dyrektor miał od dłuższego czasu naciskać na nią, aby zatrudniła żonę miejskiego radnego Marka Niemca. Ten gość oczywiście wypiera się wszystkiego. Jak czytamy w naszej ukochanej GW – rozmawiał tylko o rozwoju swojej żony. O szlak…

Tusk kprm govZ Kraju

Premier Tusk uległ. Matki I kwartału wywalczyły całoroczny urlop macierzyński. Gratulacje. Ten przypadek pokazuje, że można w kraju coś wywalczyć.

Już teraz Rychu Kalisz zapowiada, że powędruje do premiera z grupą matek, które urodziły swoje dzieci w 2012 roku. Potem zapewne zbierze matki rodzące w 2011, aby jeszcze raz spędziły czas ze swoimi dzieci w domach.

Gowin jest grillowany. Premier oczywiście, z tego drwi, bowiem uważa, że nie grilluje nikogo, tylko chce na spokojnie porozmawiać o wypowiedziach ministra dotyczących embrionów, które miały być nielegalnie sprzedawane do Niemiec. Jak dojdzie do dymisji, to tylko przypadkiem.

Była posłanka PO Beata Sawicka została uniewinniona. Podobnie jak działający wspólnie z nią były już burmistrz Helu. Taki wyrok wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Pan sędzia argumentował swoją decyzję, nielegalnymi działaniami CBA, dlatego kara Sawickiej się nie należy. Ale uwaga mamy tutaj hita!

Sędzie dodał, że Sawicka postąpiła źle, tak robić nie wolno, ale musi ponieść tylko moralną karę! Coś czuję, że znajdą się tacy, którzy chętnie podobne kary poniosą za podobne przestępstwa.

autor: Łukasz Żygadło

  1. Irena
    | ID: 08d7b073 | #1

    Sędzia to chłop prawdziwy,taki z jajami. Ale starymi,z czasów PRL-u. A jaki skuteczny?? Blondynki – nie pokonał. Ona łzami z czarnym tuszem wzbudziła litość i wzruszyła Serce.
    Kolejna nagroda ją czeka.

Komentarze są zamknięte