Poseł Kaczmarek specjalnie dla NGO: Pod rządami Donalda Tuska sędzia dał jasny przekaz wszystkim osobom, które chcą dawać lub brać łapówki

Redaktor Obywatelski5

Agent Tomek we Wrocławiu [fot. NGOpole]„Sąd podkreślił, że Beata Sawicka wzięła łapówkę, ale powinna za to odpowiadać moralnie, a nie karnie. Pierwszy raz usłyszałem takie słowa z ust sędziego”mówi  poseł PiS Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego w rozmowie z Łukaszem Żygadło

Sąd apelacyjny w Warszawie, uniewinnił byłą posłankę PO Beatę Sawicką i byłego burmistrza Helu od zarzutów korupcyjnych. Jak pan poseł skomentuje orzeczenie sądu? Jak pamiętamy brał pan czynny udział w tej sprawie.

Tomasz Kaczmarek: Wyrok sądu, jak również jego uzasadnienie są oczywiście skandaliczne. Nic nie wskazywało na jakiekolwiek nielegalne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przypomnę i należy to bardzo grubo podkreślić, że CBA działało przede wszystkim w ramach przepisów prawa, a zgodę na wszelkie działania biura wydał prokurator generalny, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym świadczącym o nielegalnych działaniach ówczesnej posłanki Platformy Obywatelskiej. Dopiero wówczas funkcjonariusze podjęli kombinację operacyjną.

Ma pan poseł wrażenie, że osoby, które brały pieniądze, załatwiały nielegalne interesy teraz triumfują?

Sąd podkreślił, że Beata Sawicka wzięła łapówkę, ale powinna za to odpowiadać moralnie, a nie karnie. Pierwszy raz usłyszałem takie słowa z ust sędziego, który przecież jest od rzetelnej oceny materiału dowodowego. Materiał dotyczący sprawy Beaty Sawickiej ewidentnie wskazywał na nielegalne działania.

Jakie będą dalsze państwa działania w tej sprawie?

Jestem przekonany, że prokurator prowadzący śledztwo, złoży wniosek do Sądu Najwyższego o kasację tego wyroku i myślę, że dziś Polacy oczekują na to aby tamta sprawa została wreszcie porządnie wyjaśniona. Proszę zauważyć, że sąd pierwszej instancji wydał wyrok skazujący Beatę Sawicką na trzy lata pozbawienia wolności. Teraz mamy do czynienia z uniewinnieniem byłej posłanki. Skąd taka rozbieżność?

W ciągu kilku tygodniu jest to kolejny kontrowersyjny wyrok, jeżeli chodzi o byłe dowództwo CBA.

Panie redaktorze, w Polsce, pod rządami Donalda Tuska sędzia dał jasny przekaz wszystkim osobom, które chcą dawać lub brać łapówki – nikt nie poniesie za to kary.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: Tomasz Kaczmarek – polityk, działacz Prawa i Sprawiedliwości, były pracownik tajnych służb, od 2011 r. poseł na Sejm VII kadencji. Busko-Zdrój, spotkanie w Pensjonacie Sanato, 6 stycznia 2013 r.  autor: Jarosław Roland Kruk]
 1. z Niemodlina
  | ID: e3b814f8 | #1

  No i teraz zgodnie z tradycją III RP zostanie celebrytką w prorządowych mediach :) to było oczywiste, że zostanie uniewinniona, pamiętacie jak mówiła o kręceniu lodów przy prywatyzacji służby zdrowia?? Musiała zostać uniewinniona, zapewne ma zbyt dużą wiedzę, która mogłaby POgrążyć niejedną osobę z Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej.

 2. Irena
  | ID: e286a21c | #2

  Żenujący wyrok.

 3. co za świat
  | ID: 9deabd31 | #3

  AGENT TOMEK ZAGRAL PONIRZEJ PASA Z PANIA SAWICKA DLATEGO ZE POWINIEN ZAWIADOMIC DO PROKURATURY I BYLABY SKAZANA .TO WSZYSTKO Z.A.

 4. ely
  | ID: a8deff2a | #4

  Państwo bezprawia od 2007 r. -oto Polska !!! PZPR pod nazwą Platformy Obywatelskiej nadal rządzi patrząc na wyrok na osoby współwinne strzelania do stoczniowców na wybrzeżu, kilkudziesięciu zabitych, kilkuset rannych !!! Afery hazardowa, Sawickiej -wyrok uniewinniający w przypadku tej Pani sam mówi za siebie !!!Polskę toczy gangrena.

 5. Jarek Toporowski
  | ID: 759303a2 | #5

  Odgrzewją kotlety po to by zbić „słupki” PiSu który wygrywa !

  Jak wieść niesie POmyleńce przez Elbląg, Rybnik, Trzciankę i inne miejscowości po nocach spać nie POtrafią ! ! !

Komentarze są zamknięte