Schetyna: Inicjatywa Kukiza jest ciekawa, on nie ma zadatków na lidera

Redaktor Obywatelski2

Schetyna„Z Pawłem Kukizem dobrze się znamy ze starych czasów, ale to już tylko wspomnienie. Obserwuję, co robi. Jego inicjatywa dotycząca Jednomandatowych Okręgów Wyborczych jest ciekawa, ale on sam nie ma zadatków na lidera” – mówił były marszałek w RMF FM. 

„Nie zaproponowałbym Kukizowi miejsca na liście PO, bo on by sobie tego nie życzył. Poczułby się obrażony”

– mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Grzegorz Schetyna.

„Rozmawiałem z Tuskiem o wyzwaniach stojących przed PO”

– mówi Schetyna pytany, czy premier namawia go do startu w wyborach szefa partii.

„Decyzję o ew. kandydowaniu w wyborach na szefa PO podejmę w październiku. Do tego czasu temat jest zamknięty. W tej chwili rozmawiamy z Donaldem Tuskiem o tym, jak oddzielić funkcjonowanie państwa od wyborów w partii, tak żeby nie prowadzić rocznej kampanii wyborczej. Jestem przekonany że i dla mnie i dla premiera, PO jest najważniejsza”

– dodaje.

„Polska nie znajdzie się w cypryjskim dołku, nasze Ministerstwo Finansów antycypuje zagrożenia”

– zapewnia gość RMF FM.

RMF, lz

  1. Nocturno19
    | ID: 42d2173a | #1

    No, ale Kukiz nie chce być liderem. Jasno to określił, gdy bodajże w programie „Młodzież Kontra” powiedział, że to jest inicjatywa obywatelska, a nie zakładanie partii, czy tworzenie zarządu.

  2. Irena
    | ID: d84cb7f6 | #2

    Zmieleni to światli obywatele.Oni chcą normalności w życiu.Nie o stanowiska walczą.Ale pan Schetyna to niestety kabareciarz i tylko parkiet mu w głowie.Daleko nie zajdzie,Pokazał ,co potrafi.Mam nadzieje,ze wkrótce zniknie z polityki,Zniknie z życia publicznego. A Zmieleni? Im pokażą,jak naród prowadzić i jak rozwijać gospodarkę.

Komentarze są zamknięte