Prokuratura w Brzegu wszczęła śledztwo w sprawie dębów w Lewinie Brzeskim

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Lewin_wycięte dęby_T. KwiatekO bulwersującej sprawie wycięcia 55 drzew w parku miejskim w Lewinie brzeskim pod budowę „Orlika” pisaliśmy 5 listopada 2012 r. Drzewa warte były 3 miliony zł, a wartość inwestycji wynosiła niecałe 1,3 mln, z których większość gmina otrzymała w ramach rządowej dotacji. W grudniu 2012 r. Stowarzyszenie „STOP KORUPCJI” złożyło doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Brzegu o możliwości popełnienia przestępstwa przez gminę Lewin Brzeski. Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających przez policję i złożeniu wyjaśnień przez „STOP KORUPCJI” w dniu 5 marca 2013 r. Prokuratura Rejonowa w Brzegu wszczęła śledztwo w sprawie wycięcia drzew w lewińskim parku stwierdzając, że wycinka odbyła się wbrew przepisom ustawy o ochronie przyrody poprzez brak oceny środowiskowej projektu, tj. czyn z art. 181 § 2 kk. Przebieg sprawy nas – jak dotychczas – satysfakcjonuje tym bardziej, że wstępne czynności sprawdzające przeprowadzał Komisariat Policji w Brzegu, gdzie zastępca komendanta w Lewinie Brzeskim jest również Przewodniczącym Rady Miejskiej w Lewinie Brzeskim. Przypomnijmy, że niedawno odbyło się huczne otwarcie boiska – o wycince drzew i o stracie jakie poniósł park miejski w Lewinie Brzeskim oczywiście nikt nie wspomniał.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Irena
  | ID: 83fd6660 | #2

  Wesoło.Wkrotce mozna sie spodziewać słów „Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało”..jak to w piosence.Pożyjemy.Zobaczymy.

 2. OGL
  | ID: f9f2352e | #3
 3. kajtek
  | ID: d61aa28f | #4

  Złe rokowania. Naiwni zadowoleni xx, zajmą sie tym w Berdyczowie. Magia zaszłego komunizmu.Pomoże Władza… guzik, umarzają jak leci. Przecież to były wraże dęby. Sławły innego Władcę.

Komentarze są zamknięte