Kibice pod Pomnikiem z …. Materiałami wybuchowymi

Autor Obywatelski3

Tomasz Greniuch fot. NGOWracamy do sprawy mandatów za odpalenie rac przez kibiców pod pomnikiem Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. Rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Maciej Milewski poinformował nas, że jedna osoba została ukarana mandatem karnym w wysokości 20 zł w związku z wykroczeniem określonym w art. 52 §1 pkt. 5 KW który brzmi:„Kto  bierze udział w zgromadzeniu posiadając przy sobie broń, materiały wybuchowe lub inne niebezpieczne narzędzia, podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.”

Race świetlne, w myśl przepisu, zostały więc zakwalifikowane jako „materiał wybuchowy” co, zdaniem redakcji, stanowi rażące nadużycie godzące w wolności obywatelskie.
Na nadgorliwość policji miała wpływ zapewne również stosunkowo nowa ustawa z dnia 14 września 2012 roku o zmianie ustawy o zgromadzeniach w której art. 3 pkt. 2 otrzymał nowe brzmienie: „W zgromadzeniach nie mogą uczestniczyć osoby posiadające przy sobie broń, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub inne niebezpieczne materiały lub narzędzia.”
Nowelizacja do ustawy o zgromadzeniach, określana przez organizacje monitorujące respektowanie praw człowieka mianem „kagańcowej”, była bezpośrednią reakcją na sukces Marszu Niepodległości i w zamyśle ma ograniczyć antyrządowe zgromadzenia.
Nowelizacja, a zwłaszcza wymieniony art. 3, uderza zwłaszcza w kibiców.

Grupa ta, wbrew mediom głównego nurtu, z roku na rok traci przypisywany jej stereotypowy chuligański charakter, stając się coraz spójniejszą i zorganizowaną, świadomą swych obywatelskich praw, wspólnotą propagującą patriotyzm.

Kibice dają temu wyraz podczas meczów gdy na trybunach pojawiają się tzw. „oprawy” czyli widowiskowe choreografie często zajmujące swą powierzchnią całą trybunę. W ostatnich latach oprawy meczów nabierają charakteru wybitnie patriotycznego nawiązując do antykomunizmu, Żołnierzy Wyklętych, czy bohaterów narodowych. Ważnym elementem opraw są „racowiska” podświetlające choreografię.
Często całe kluby kibiców angażują się w upamiętnianie patriotycznych rocznic wychodząc ze stadionów pod pomniki. Z tym zachowaniem mieliśmy właśnie do czynienia podczas tegorocznego Narodowego Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Opolu.

1Co robi władza, żeby nagrodzić bezinteresowność kibiców w wyręczaniu często władz państwowych w obowiązku upamiętniania naszej historii? (stało się już regułą, że społeczeństwo wybiera raczej zgromadzenia patriotyczne organizowane przez kibiców, mając pewność że przebiją one swą widowiskowością nudne, organizowane z odgórnego zalecenia, przymusowe „spędy” urzędników państwowych, co w efekcie sprzyja upowszechnianiu postaw patriotycznych w tymże społeczeństwie!).
Władza karze ich za posiadanie „niebezpiecznych narzędzi”!?

Co z tego, że dzięki ich bezinteresownemu zaangażowaniu możemy oglądać piękne, ściskające często za serca, patriotyczne scenerie? Władza w tym kontekście stawia się w roli zaborcy i w tym kontekście powinniśmy odczytywać sytuację z pod pomnika Żołnierzy Wyklętych!

A to że kara miała najniższy przewidywany wymiar?

Widocznie mamy w Opolu przyzwoitych policjantów którzy jednak mają obowiązek respektowania zaborczego ustawodawstwa.

Autor: Tomasz Greniuch

 1. Irena
  | ID: 28333676 | #1

  To sprawa jasna.Przepisy nie pozwalaja.Poznalismy zakazy.

 2. z Niemodlina
  | ID: 04160846 | #2

  Warto dodać,że POmysłodawcą ustawy kagańcowej jest namiestnik Bronisław K. To może kilka słów dla tych, którzy jeszcze nie znają bliżej Bronisława K.

  Od blisko 3 lat głową Państwa Polskiego jest agent działający w Wojskowych Służbach Informacyjnych, który pierwsze co zrobił w kilka godzin po zamachu w Smoleńsku jako p.o. Prezydenta to przejął tajny aneks do raportu WSI w którym na podstawie zebranych dokumentów obecna Głowa Państwa odegrała negatywną rolę dla bezpieczeństwa i suwerenności Państwa Polskiego. Nazwisko Komorowskiego przewija się w raporcie kilkadziesiąt razy!!

  Dziadek Prezydenta Komorowskiego Osip Szczynukowicz, jak i ojciec Zygmunt Komorowski działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy walcząc w 1920r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP był także sowieckim agentem.

  Dlaczego nie piętnuje się kłamstw które serwował Komorowski podczas kampanii wyborczej??? Dlaczego temat odszedł w zapomnienie ??? przecież okłamał cały naród o jego rzekomym szlacheckim pochodzeniu, pamiętacie jak szczycił się herbem ???
  Dziadkowi Bronisława Komorowskiego udało się zbiec z polskiej niewoli ( do której trafił po bitwie pod Niemnem w 1920r- zachowała się jego kartoteka jeńca wojennego ) i schronił się na Litwie w Kowaliszkach u polskiej szlachty o nazwisku Komorowscy. Właściciele majątku wkrótce zginęli z rąk Rosjan, a Szczynukowicz przywłaszczył sobie ich nazwisko. Tam w roku 1925 narodził się Zygmunt Leon Komorowski, ojciec Bronisława Marii.
  Dlaczego po ujawnieniu kłamstw o rzekomym tytule szlacheckim i herbie rodzinnym szybko te informacje znikły z oficjalnej strony Komorowskiego ??

  Dlaczego dziś Prezydent, któremu najbardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu tragedii w Smoleńsku powtarza kłamstwa MAK’u, obarcza winą polskich pilotów wytykając im szkolne błędy a nowe ustalenia wybitnych specjalistów i prof. Biniendy, dr Nowaczyka czy inż. Szuladzińskiego i ich samych nazywa ” egzotycznymi naukowcami” i wyśmiewa ich szanowany na całym świecie dorobek naukowy i ceniony profesjonalizm.
  Komorowski zna się prywatnie z wieloma oficerami GRU ( radzieckie służb specjalne ) kto wie o tajemniczych jego spotkaniach na terenie Rosji i Armenii czy nawet Szwajcarii z przedstawicielami GRU i FSB, czy sam fakt,że o tych spotkaniach nie została poinformowana opinia publiczna jest wydarzeniem skandalicznym i bez precedensu.

  Prawda jest taka, Polska jest naszpikowana rosyjskimi agentami i osobami, które są zależne od Kremla, media w Polsce nie są polskie, Grupa ITI czyli sprzyjające obecnej władzy i Prezydentowi media ( TVN,TVN24 ) zostały stworzone i finansowane w latach osiemdziesiątych przez służby specjalne PRL..

 3. Irena
  | ID: 28333676 | #3

  @zNiemodlina. ciekawe zyciorysy.Ja czekam na przewrót.Społeczeństwo nie wytrzymuje presji.To straszne,zeby w swoim kraju się bać życ.A co maja mlodzi powiedzieć.Wczoraj odsłuchałam spotkanie pana Kukiza z młodzieżą. Daje do myslenia ich sposób patrzenia na swiat. Niektórych.Dzieki.

Komentarze są zamknięte