Każdy może oddać szpik w Opolu

Redaktor Obywatelski

Fundacja DKMS Polska wspólnie z panem Bartkiem Ogonowskim, pracownikiem firmy RE/MAX Plus w Opolu organizuje „Dzień Dawcy Szpiku w Opolu”. Dnia 26.01.2013 będziesz mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Dzięki temu, być może właśnie Ty uratujesz komuś życie.

Dotychczas w DKMS Polska zarejestrowało się ponad 281 tysięcy potencjalnych dawców szpiku. Niestety, to wciąż mało. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażowania. Każdy nowy zarejestrowany potencjalny dawca szpiku to kolejna szansa na nowe życie dla pacjentów z białaczką i innymi nowotworami krwi.

Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi (opcjonalnie wymazu z policzka).

Więcej informacji na temat tego, kto może zostać dawcą oraz jakie są sposoby pobrania szpiku i komórek macierzystych można znaleźć w pliku: Informacje dodatkowe.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data:     26.01.2013
Godziny:     11:00 – 17:00
Miejsce:     Biuro RE/MAX Plus
Adres:     Plac Piłsudskiego 11A, Opole

tekst ukazał się na stronie Opole.pl 

lz

Komentarze są zamknięte