Marsz chinskich podróbek

Niezależna Gazeta Obywatelska17

Rzecz tyczy się fragmentu wywiadu Jacka i Michała Karnowskich z Adamem Hoffmanem (PiS) opublikowanego w najnowszym numerze „wSieci”:

wSieci: – Ruch Narodowy?

AH:- Przedstawiciele tego nurtu są także w PiS, musimy to chyba bardziej podkreślać. Za rok musimy zorganizować własną propozycję. Wielu naszych sympatyków poszło na Marsz Niepodległości, a teraz są wykorzystywani jako dowód poparcia dla narodowców. Kolejnym razem tego błędu nie popełnimy, a entuzjaści nowej inicjatywy będą się mogli policzyć i będą to inne liczby niż podczas tegorocznego Marszu”

 

Wypowiedzi Pana Adama Hoffmana nie należą do szczególnie błyskotliwych bądź też odkrywczych. Pan Hoffman inicjatywy takie jak Marsz Niepodległości, owoc pracy twórczej szeregu ludzi oraz środowisk, które pobudzają głębie patriotyzmu interpretuje w kategoriach wąskich interesów partyjnych, ponieważ w innych, z przykrością to stwierdzam, rozumować nie potrafi. Nie sądzę, aby ten styl myślenia podzielali Polacy zmęczeni jałowością intelektualnego sporu, który pogłębia jedynie podziały i w żaden sposób nie przyczynia się do podniesienia jakości publicznego dyskursu czy też rozwiązywania realnych problemów.

Sprowadzanie takich inicjatyw jak Marsz Niepodległości do gry partyjnych interesów stawia pod dużym znakiem wiarygodności taką postawę i nie sądzę, aby było akceptowane przez wszystkie osoby zaangażowane w funkcjonowanie PiS. Ponadto jest działaniem obliczonym na rozbijanie oddolnego ruchu współczesnej Solidarności jakim jest Ruch narodowy.

Nie jest wykluczone, że Pan Hoffman, gdy zaangażuje potężne pieniądze z kiesy partyjnej, które wpływają na konto jego ugrupowania z budżetu państwa (22 mln złotych), to będzie w stanie wtłoczyć w autokary pewną grupę osób i zorganizować swój własny marsz podczas którego będą odprawiane smoleńskie modły oraz wyciskane z oczu łzy nad niedolą przegranych powstań. Za free do takiego autokaru nie wsiądzie pies z kulawą nogą. Będzie to jednak li tylko zwykły marsz chińskich podróbek.

Pan Hoffman nie rozumie czym jest ruch narodowy i jakie procesy zachodzą we współczesnym cywilizowanym świecie. I bynajmniej nie oczekuję od niego, aby pojął te zjawiska. Niech Pan Hoffman wykonuje swoją pracę, za którą otrzymuje stosowne wynagrodzenie i przestanie czepiać się ruchu narodowego, a więc nie zajmuje tym czego nie rozumie! Tak będzie zapewne lepiej zarówno dla niego, jak i dla PiS, którym ruch narodowy skoncentrowany na pracy z ludźmi, organicznej, ideowej i społecznej zajmować się nie ma specjalnej ochoty.

Myśl.pl i działaj!

 

Autor: dr Rafał Zgorzelski

 1. | ID: f879c23b | #1

  Czy doczekam chwili.kiedy wszyscy Polacy będą Jednością.Gdy wszyscy wspólnie będziemy dążyli do poprawy dobrobytu Rodaków. Czy tez walka o Przywództwo przesłoni rozwój i bezpieczeństwo mojej Ojczyzny? Panowie – uruchomcie Rozum.Polska Was potrzebuje, ale „w innym wydaniu”

 2. Eleonora
  | ID: 1e43d87e | #2

  Ha!
  PIS jest partią narodową?!
  Ciekawe gdzie Karnowscy przeprowadzali ten wywiad?
  W knajpie” Pod złotym jeleniem”
  A pan Hofman na pewno był trzeźwym :)
  W każdym bądź razie panowie pokłóceni dziennikarze, piszący o sobie jako ” niezależnych”
  Swoje Manifesty już poogłaszali….
  jedni w swojej sieci, inni na internetowych stronkach.
  Nie martwcie się panowie ” niezalezni dziennikarze”- w ten deseń możecie pisać, dotacje będą…
  ” Skoki” tymczasowo należą do zwolenników PISu, więc kasa z reklam będzie :)

  Najgłupszy tekst pana Lisickiego, jaki czytałam.
  Aż zastanawiałam się czy też na trzeźwo pisany???

  http://niezalezna.pl/37311-narodowcy-i-koledzy-z-wojska

 3. | ID: f879c23b | #3

  @ P.Eleonora! Dzięki za link.Faktycznie,zapewne było piwo w promocyjnych cenach.

 4. kkkk
  | ID: 583740be | #4
 5. Kapą
  | ID: 583740be | #5

  Eleonora, nie Lisicki, tylko Lisiewicz… :)

 6. Kapą
  | ID: 583740be | #6

  wywiad z Marianem Kowalskim (ONR), gdzie również odnosi się do słów Hoffmana:
  https://www.youtube.com/watch?v=TdwugaFKT9c

 7. Eleonora
  | ID: 1e43d87e | #7

  @Kapą

  Faktycznie!
  Pomyliłam nazwiska.
  Przepraszam pana Pawła Lisickiego i jego najnowszy tygodnik

  http://www.dorzeczy.pl/komunikat.php

 8. Anonim
  | ID: fd750e6b | #8

  @Eleonora

  Podła zawistna Persona Non Grata

  Ty POpatrz co twój BŁAZEN Giertych wyprawia

 9. JL
  | ID: fd750e6b | #9

  Hofman ma rację – a ty „doktorku” masz tylko fantazję.

  Czas zejśc na ziemię !

  Ponad 80% ludzi biorących udziałw Marszu To Elektorat PiS.

  BA ! Biura Poselskie organizowały nawet wyjazdy na marsz !

  Kiedyś Jałowa Eleonora dziwiła się dlaczego setki tysięcy ludzi było na 29 września -Obudź się Polsko , a tylko kilka tysięcy na 13 grudnia -Marsz Solidarności i Niepodległości.

  Otuż Obudź się Polsko było w sobotę -dzień wolny od pracy ,a 13 grudnia było w czwartek i w mrozie- ale jak się nie myśli logicznie to potem się bredzi i wypisuje dyrdymały

  Hofman ma rację, a „doktorek” ma fantazję

  Czy dzisiaj tytuły naukowe rozdają od tak sobie ?, jeśli tak to ja chcę profesora .Nawet TW Bolek ma doktora.

  „Ponadto jest działaniem obliczonym na rozbijanie oddolnego ruchu współczesnej Solidarności jakim jest Ruch narodowy.”
  Czy „doktorek” w ogóle myśli co mówi – „S” mówi o podwyższonym wieku emerytalnym-skupia się na sprawach oddolnych namacalnych przyziemnych-najniższa krajowa ,wiek emerytalny, umowy śmieciowe,długość urlopu macirzyńskiego etc. a doktorek do kwestii życiowych niestety się nie odnosi.

  Doktorek napisał w jednym artykule: „wzmacnianie współpracy politycznej i gospodarczej ze wschodnimi sąsiadami Polski ze szczególnym wskazaniem na Rosję”

  Nic dziwnego że takie tępe słowa wzbudziły złe emocje wśród czytających ów artykuł – co było widoczne w komentarzach do tego artykułu.

  http://ngopole.pl/2012/12/28/cele-ruchu-narodowego/

  Moskal, kacap był jest i będzie biedny durny i fałszywy.

  Polscy Kibice z tobą nie pójdą bo oni pokazali podczas EURO jak kochają ruskich cwaniaczków.

  Ale pomarzyć zawsze można

 10. JL
  | ID: fd750e6b | #10

  Gdzie sprzedają tytuły naukowe – chcę sobie kupić jeden tytuł ?

  Na studiach uczą liczyć czy nie ?

  Jak Ruch przekroczy 3 % to ja doktorkowi Finlandię litrową kupię.

  Widać doktorku jak ZAZDROŚĆ I ZAWIŚĆ od ciebie śmierdzi i to w sporej ilości artykułów- a może doktrek chce Ziemkiewicza przegoniczyć w powieściach Science Fiction ? Stąd też takie fantazje

  p s Jesienią – Październik 2015 podczas ogłaszania wyników wyborów w TV doktorek spuści głowę w dół i zobaczy jak bardzo nie umie podstaw matematyki i jak bardzo odleciał ze swoją fantazją -a wszystkie (1,5- 1,7 %) głosów pójdą do śmietnika.

  Dzisiaj uczelnie „produkują” wykształconych ale nie inteligentnych logicznie myślących, analizujących człeków.

 11. JL
  | ID: fd750e6b | #11

  -Pan doktorek widocznie jest tak ślepy i naiwny że nie widzi nawet tego jak PSL boi się że nie przekroczy 5% i dlatego próbuję się łaćzyć z innymi „malutkimi” takimi jak PJN czy SP aby przkroczyć magiczne 5%.

  -„Narodowy Christian Andersen” jesienią -w październiku 2015 roku obudzi się z ręką w nocniku jak w TV będą odczytywać wyniki wyborów parlamentarnych- Kraśko : „Ruch Narodowy 1,7%”
  Te głosy oczywiście pójdą do śmietnika. Ale jeśli fantasta przekroczy 3% to Finlandię litrową mu kupię

  -na razie doktorkowi pozostaje tylko ZAZDROŚĆ i ZAWIŚĆ względem PiSu.

  BRAWA DLA ZIEMKIEWICZA ZA WYKŁAD

 12. J L
  | ID: fd750e6b | #12

  -Pan doktorek widocznie jest tak ślepy i naiwny że nie widzi nawet tego jak PSL boi się że nie przekroczy 5% i dlatego próbuję się łaćzyć z innymi „malutkimi” takimi jak PJN czy SP aby przkroczyć magiczne 5%.

  -„Narodowy Christian Andersen” jesienią -w październiku 2015 roku obudzi się z ręką w nocniku jak w TV będą odczytywać wyniki wyborów parlamentarnych- Kraśko : „Ruch Narodowy 1,7%”
  Te głosy oczywiście pójdą do śmietnika. Ale jeśli fantasta przekroczy 3% to Finlandię litrową mu kupię

  -na razie doktorkowi pozostaje tylko ZAZDROŚĆ i ZAWIŚĆ względem PiSu.

  BRAWA DLA ZIEMKIEWICZA ZA WYKŁAD !

 13. miś
  | ID: c2ad786e | #13

  Jak czytam te plugawe wpisy tępaków, towarzyszy szmaciaków, pisowskich psiarczyków i aparatczyków, to tak sobie myślę, że są jednak granice głupoty, które kaczyści potrafią przekraczać wielokrotnie. Zawistne i plugawe kundle, zafałszowane sukinkoty, komuchy żerujące na państwowych majątkach i wikcie.

 14. miś
  | ID: c2ad786e | #14

  Dziś byle łachmyta może sobie pozwolić na obrażanie uniwersyteckiego doktora, a debil wkładać w usta człowiekowi słowa, których nigdy nie wypowiedział. Taki buc jak Hoffman nigdy nie splamił się żadną pracą. Takim bucom z okresu Międzywojennej Polski poświęcił Dołęga-Mostowicz książkę „Kariera Nikodema Dyzmy”. Byle prostak obraża dziś obóz polityczny prawicy, który wydał wielu wspaniałych i światłych synów! Chamy!

 15. JL
  | ID: 71cde050 | #15

  Chamie

  Dziś byle komu dają tytuł -prawda boli. Uczelnie produkują mgr-ów

  Granice wyobraźni o 5% RN przekroczył już niemożliwie. Nie wspomnę o zawiści

  @miś

 16. miś
  | ID: c2ad786e | #16

  Bucu, Nigdzie nie czytałem, aby RN szykował się do wyborów. Wy nie potraficie inaczej rozumować jak przez pryzmat % i wyborów. Bucu, Twój szef Jarosław Kaczyński głosował przeciwko zwiększeniu konstytucyjnej ochrony życia nienarodzonych. Nie oczekuję bucu, że zrozumiesz. Jesteś zbyt tępy!

 17. JL
  | ID: b4da0529 | #17

  Tępy jak JKM ;)

Komentarze są zamknięte