Nowy sondaż wyborczy. Zobacz jak wygląda układ sił na scenie politycznej!

Redaktor Obywatelski5

Czy burza wywołana przez dziennik Rzeczpospolita zmieniła układ sił na scenie politycznej? Czy PO prowadzi, czy PiS? Czy lewica zyskuje na pojedynku pomiędzy Tuskiem i Kaczyńskim? Zobacz jak wygląda sondaż przeprowadzony dla „Faktów” TVN.  

Według najnowszego sondażu wyborczego dla „Faktów TVN” rządząca krajem PO może liczyć na 33 proc. głosów wyborców.

PiS traci do lidera tylko cztery punkty – na partię Jarosława Kaczyńskiego oddałoby głos 29 proc. wyborców.

SLD cieszy się 10 proc. poparciem, a ostatnią partią, która znalazłaby się w Sejmie byłby Ruch Palikota, który mógłby liczyć na 6 proc. głosów.

Solidarna Polska i PSL osiągają wynik 4% głosów, jednak inne sondaże dają partii Ziobry około 6%.

Do urn poszłoby 47 proc. uprawnionych do głosowania.

Pracownia MillwardBrown SMG/KRC zapytała też Polaków o katastrofę smoleńską. 56 procent ankietowanych uważa, że to nie był  zamach. W to, że rozbicie Tupolewa było efektem zamachu wierzy 36 proc. pytanych. Jednocześnie jednak aż 63 proc. ludzi chciałoby międzynarodowej komisji śledczej.

To pokazuje jak wiele ludzi zmienia zdanie w kwestii katastrofy smoleńskiej. Trend PO spada, bowiem w sondażach dla TVN, rządząca PO zawsze zdobywała większą przewagę nad PiS.

Dobry wynik (pomimo, że to 4%) zanotowała Solidarna Polska, bowiem zawsze ta partia miała około 2% poparcia. To pokazuje trend rosnący.

oprac:ŁŻ

 1. z Niemodlina
  | ID: a7ffdbc3 | #1

  Nie powinno się powielać kłamstw, czyli w tym wypadku publikować „sondaży” TVN’u.

 2. ellly
  | ID: 0839ef71 | #2

  Manipulacja w celu utwierdzania ludzi w poczuciu,że są w swoich rozumowaniu odosobnieni !!!! Matactwa kłamstwa ekipy rządzącej, dziwne wypadki ludzi, samobójstwa ważnych świadków, ludzi polityki, armii muszą zastanawiać , i to wszystko nabrało rozpędu po 2007 r., kiedy to do rządów doszła Platforma „Obywatelska” !!!!!!Zniszczony przemysł , Polska zadłużona jak nigdy wcześniej- bankrut, zlkiwidowane lekcje historii, ataki na kościół !!!!!!!!!!!!!1

 3. | ID: 71d0d1d3 | #3

  Ja jestem przeciwna publikowaniu tzw.sondaży przeprowadzonych na grupie 1000 osób, gdy kraj zamieszkuje 37 milionów obywateli.
  Uważam je za kłamstwo i wprowadzanie w błąd uczciwych Rodaków.!!

 4. Anonim
  | ID: e4a0f1c1 | #4

  No nie wzrasta popracie dla PiS, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że PiS już prowadził w sondażach. A trotyl wyj..e w kosmos Jarka i Tadzia, bo ich miejsce jest na innej planecie, z której przylecieli.

 5. | ID: 71d0d1d3 | #5

  @Anonim ! Nie rozumie o czym piszesz,a wiesz, że lubie Cię czytać! pozdrawiam

Komentarze są zamknięte