Minął dzień na sygnale: 21 czerwca, czwartek

Niezależna Gazeta Obywatelska

Gogolin: Monitoring zarejestrował napad

Dla trzech win i pięciu piw 25-latek z Wrocławia napadł na mieszkańca Gogolina. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. Podejrzanemu grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.19 czerwca około 20:00 do patrolu podszedł mieszkaniec Gogolina, który poinformował funkcjonariuszy, że niecałe 5 minut wcześniej został pobity i okradziony w centrum miasta przez nieznanego sobie mężczyznę.

Napastnik po kradzieży reklamówki, w której były trzy wina i pięć piw o wartości 25 złotych uciekł jedną z ulic miasta. Funkcjonariusze znając kierunek ucieczki podejrzanego o rozbój, już kilka minut później zatrzymali Grzegorza W. 25-letniego mieszkańca Wrocławia. Podejrzany został zatrzymany w policyjnych aresztach. Skradzione mienie zostało odzyskane. Policjanci z Gogolina nie mieli problemu z odtworzeniem przebiegu zdarzenia i zebraniem materiału dowodowego w tej sprawie. Przestępstwo zostało zarejestrowanie przez miejski monitoring. Jeszcze wczoraj podejrzany usłyszał zarzut rozboju do którego się przyznał. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ta jest kolejnym dowodem na skuteczność monitoringu miejskiego w walce z patologią społeczną i argumentem do rozwijania tego narzędzia.

 

Nysa: Czech odpowie za posiadanie marihuany

Nyscy policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Czech podejrzanego o posiadanie narkotyków. Przy zatrzymanym funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 gramów marihuany. Za taki czyn mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek nyscy funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego obywatela Czech. Podczas kontroli drogowej na terenie Nysy policjanci ujawnili worek, w którym znajdował się susz roślinny. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. Zabezpieczono przeszło 20 gramów tego narkotyku.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, posiadania środków odurzających oraz ich przywóz z Republiki Czeskiej na teren Polski. 22-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Za posiadanie narkotyków zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oprac. Tomasz Greniuch

Komentarze są zamknięte