KPN: „Nie idźcie tą drogą” – przeciwko koniunkturalizmowi przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy

Niezależna Gazeta Obywatelska

Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny wyraża swoje głębokie zdziwienie i zasmucenie koniunkturalizmem przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy, który wyraźnie fraternizuje się z Donaldem Tuskiem.

 Przypominamy, że dotychczasowi liderzy Związku znaleźli się w orbicie wpływów liberalnej ekonomicznie Platformy Obywatelskiej. Syn Lecha Wałęsy Jarosław sprawuje mandat eurodeputowanego z ramienia PO, Marian Krzaklewski kandydował niedawno z listy partii Donalda Tuska do Parlamentu Europejskiego, a namaszczony przez niego premier rzekomo „prospołecznego AWS” Jerzy Buzek również z listy PO sprawuje mandat poselski w Parlamencie Europejskim.

Słuszny protest struktur związkowych oraz środowisk prospołecznych w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego nie może być podstawą do budowania osobistej pozycji lidera NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy w symbiozie ze środowiskami jawnie nastawionymi na interesy pracodawców. Obecny przewodniczący zapomina, że to właśnie za rządów J. Buzka (AWS-UW) zlikwidowano na podstawie rzekomej „nierentowności” największą ilość kopalń węgla kamiennego w woj. śląskim. To rządy liberałów doprowadziły do finalnego upadku polski przemysł stoczniowy. Setki tysięcy członków Solidarności utraciły miejsca pracy a sam Związek tysiące aktywnych członków.

 Zaskoczenie postawą Piotra Dudy jest tym większe, że jeszcze niedawno Tusk pośrednio nazwał w Sejmie lidera „S” pętakiem. Przed jego Kancelarią i przed Sejmem cały czas pikietują związkowcy przeciwni rządowemu projektowi podniesienia wieku emerytalnego do 67. roku życia. „S” piętnuje posłów PO, którzy głosowali przeciw jej propozycji referendum emerytalnego.

Również ostatnie spotkanie i konferencja prasowa lidera Związku z tow. Leszkiem Millerem z SLD uderza w historyczne podstawy Solidarności wprawiając przy tym członków opozycji demokratycznej w czasach PRL w zdumienie.

 KPN-OP wzywa lidera „Solidarności” aby nie szedł dalej tą drogą i wrócił do obrony interesów oraz praw pracowniczych.

 Autor: Adam Słomka, Przewodniczący KPN-OP 

 

Komentarze są zamknięte