W Opolu nie będzie kinowej projekcji „5 dni wojny”?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

List Klubu GP w Opolu do dyrekcji kina Helios: W ponad 50 kinach w Polsce http://pierwszaofiarawojny.pl/lista-kin/ od dnia 27 kwietnia 2012r. rozpoczęto projekcję filmu pt. „5 dni wojny” o rosyjskiej agresji na Gruzję w 2008 roku [grają w nim m.in.Val Kilmer i Andy Garcia]. Na liście tej niestety nie ma opolskiego kina, a na pytanie wielu osób, które chciałyby go obejrzeć, czy będzie wyświetlany, przedstawiciele „Heliosa” w Opolu odpowiadają jednoznacznie: „ten film się u nas nie pojawi” (p. Joanna Domagała, kierownik kina), lub „niestety w naszym kinie w Opolu nie będzie ten film wyświetlany” (p. Maria Król).

Film „5 dni wojny” na pewno nie jest filmem niszowym, zainteresowanie nim jest duże i z pewnością wielu mieszkańców Opolszczyzny chciałoby go obejrzeć tu w Opolu, a nie np. we Wrocławiu czy Katowicach. Czy podjęcie takiej decyzji podyktowane zostało jakimiś względami pozamerytorycznymi , lub innymi ? Czy w ten sposób musimy się domagać tego, co w innych kinach jest oczywiste?

Mając na uwadze powyższe fakty prosimy o zmianę dotychczasowego stanowiska w sprawie projekcji filmu „5 dni wojny” w Opolu.

Autor: Klub „Gazet Polskiej” w Opolu

  1. kpina
    | ID: 6e92400f | #1

    Na jakiej podstawie twierdzicie, ze zainteresowanie filmem jest duże?

    Wystarczy zrobic wirtualna symulacje rezerwacji na seans (na stronie www kina, które ma w repertuarze „nieszczesne 5 dni wojny”), aby stwierdzić, ze zainteresowanie jest minimalne…

Komentarze są zamknięte