Watch DOG: Sprzeciw Solidarnej Polski wobec rosnących pensji zarządu PKP: „To kpina”

Redaktor Obywatelski2

W dniu 25.04 (środa) odbyła się konferencja prasowa Solidarnej Polski pod biurem Posła Tadeusza Jarmuziewicza, w której wzięli udział członkowie młodzieżówki: Marcin Rol oraz Maciej Paluch.

Podczas krótkiego briefingu członkowie SP sprzeciwiali się upublicznionym ostatnio danym o wysokości pensji, premii i ewentualnych odpraw nowego zarządu PKP. „Nie może być tak, że prezesi i wiceprezesi PKP zarabiają po 40 lub prawie 60 tys. złotych miesięcznie, kiedy przeciętny pracownik polskich kolei ma problem aby związać koniec z końcem” – mówił szef opolskiej młodzieżówki Marcin Rol. Wtórował mu jego zastępca, Maciej Paluch: „To czysta kpina z ciężkiej pracy polskich podatników, którzy zarabiają grosze ryzykując własnym życiem. Przykładem na to była ostatnia katastrofa kolejowa pod Szczekocinami, ewidentnie pokazująca skalę zaniedbań na polskiej kolei”.

Pytali również za jakie osiąganie celów zarząd PKP ma otrzymywać roczne premie, które mogą przekraczać nawet 300 tys. złotych: „Czy będą otrzymywać bonusy za wieczne opóźnienia pociągów? Za nieład i brud panujący na polskich dworcach? Za to, że przeciętny pasażer nie chce nawet się zbliżyć do toalety w wagonie?” – pytał Rol.

„Apelujemy zatem do posła Jarmuziewicza, który jest wiceministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej o rozsądek. Pełniąc swoją funkcję mógłby zmniejszyć pensję tych ludzi do np. 10 tys. złotych, co da oszczędność 1,3 mln zł w skali roku. Te pieniądze wystarczyłyby na obdarowanie jednorazową premią w wysokości 280 zł ponad 4600 zwykłych pracowników kolei. Dlaczego akurat 280 zł? Bo o taką podwyżkę prosili w czasie zeszłorocznych protestów” – mówili młodzi z SP.

Na koniec konferencji przypomnieli również, że Solidarna Polska złożyła projekt ustawy, który obciążałby wszelkie odprawy z takich stanowisk podatkiem sięgającym 98% odprawy. Dzięki temu nie defraudowano by publicznych środków, na które każe się obecnie Polakom pracować prawie do 70. roku życia. Niestety projekt ten trafił do zamrażarki sejmowej: „Widocznie Platforma Obywatelska nie chce odbierać ogromnych sum swoim podopiecznym w dobie kryzysu” – skwitował Rol.

autor: Watch DOG

 1. Igor
  | ID: 11979977 | #1

  Bardzo dobra incjatywa młodych ludzi z Solidarnej polski i skierowana do własciwego adresata!!!
  Trzeba pokazywać, wytykać takie bzdury – to rola opozycji.Szkoda tylko,że lenie z opolskiego PiS jak zwykle nic.

 2. Malina
  | ID: 3599ce5a | #2

  Igor, zlituj się. Sam zacznij coś robić a nie patrz na ręce innych. Czytasz NGO więc chyba bliska Ci jest prawa strona sceny politycznej. Podkreślajmy to co łączy a nie dzieli. Wzajemne ataki i swary to praca na rzecz liberałów. A akcja faktycznie cennA. Warto sikę przyjrzeć, jak po rządami PO w majestacie prawa jest omijana , wciąż obowiązująca TZW. USTAWA KOMINOWA!

Komentarze są zamknięte