NGO Katowice: „Gdy konkurencja śpi, my już pracujemy”

Niezależna Gazeta Obywatelska

„Gdy konkurencja śpi, my już pracujemy” – tak mówią o sobie uczestnicy cotygodniowych spotkań w ramach Towarzystw Biznesowych, których kolejne grupy powstają w całej Polsce. Kilkunastu przedsiębiorców od półtora roku spotyka się w Katowicach, by w każdy czwartkowy poranek skoro świt przy kawie i śniadaniu rozwijać swoje firmy i… siebie samych.

Towarzystwo Biznesowe Śląskie skupia biznesmenów, przedsiębiorców i freelancerów z różnych branż: energetycznej, telekomunikacyjnej, IT, ubezpieczeniowej a także architektów, właścicieli nieruchomości oraz producentów i handlowców. Są szkoleniowcy, jest coach a nawet… polonista i terapeuta leczący zaburzenia mowy. Oprócz relacji biznesowych łączą ich wspólnie podzielane wartości. Agenda spotkań jest stała a prócz sesji networkingowej zawiera silny element szkoleniowy oraz krótką, inspirującą biznesowo lekturę z dziedziny duchowości.

Towarzystwo jest idealną odpowiedzią na coraz wyraźniejszą potrzebę budowania przestrzeni dobrych rekomendacji i przedsiębiorczości – mówi Krzysztof Kraus, networker koordynujący działania grupy śląskiej. – Poprzez rekomendacje pozwala zwiększyć widoczność firmy na rynku. Sieć godnych zaufania kontaktów to oszczędność czasu i pieniędzy, jak i zwiększenie wiarygodności firmy. Nikt przecież nie zaryzykuje fuszerki, skoro zna partnera lub został przez kogoś polecony. Wreszcie, członkostwo w klubie zwiększa bezpieczeństwo i elastyczność firmy oraz wiąże się z dużym prestiżem.

Na spotkania regularnie zjeżdżają osoby z całego Śląska i Zagłębia, pojawiają się też przedsiębiorcy z Krakowa czy Opolszczyzny. Chociaż pora wymaga determinacji przy wczesnym wstawaniu, nie można narzekać na frekwencję.

To grupa dla ludzi uczciwych i solidnych. Nie chcemy budować na ilości, lecz jakości. Na naszej solidności i zdecydowaniu, na mocnych podstawach szczerego chrześcijańskiego zaangażowania w budowanie tego świata – podkreśla Krzysztof Kraus. Zaraz jednak dodaje: – Oczywiście, celem działania Towarzystwa jest rozwój biznesu, lecz naszym zdaniem nie sposób oderwać go od wartości. Poza tym, w biznesie naprawdę potrzeba zaufania, rzetelności, prawdomówności i głębokich relacji. A to dają nam Towarzystwa.

Towarzystwa Biznesowe istnieją już w Warszawie (2 grupy), Szczecinie, Łodzi i Katowicach. Niezwykle ważna jest synergia i wymiana rekomendacji między grupami. – Niektórzy narzekają na brak odpowiedzialnych, statecznych, uczciwych i etycznych milionerów w Polsce. Jestem przekonany, że spośród małych i średnich przedsiębiorców oraz przedstawicieli wolnych zawodów skupionych w Towarzystwach Biznesowych już za kilka lat powstanie ich cały zastęp – puentuje Maciej Gnyszka, założyciel Towarzystw w Polsce.

Spotkania w Katowicach odbywają się co czwartek o godzinie 7:00 w Restauracji LongMan (ul. Gliwicka 10). Chęć udziału w spotkaniu należy zgłosić mailem: [email protected] lub pod numerem telefonu +48 535 002 191. Warto też zajrzeć na www.towarzystwobiznesowe.pl

Oprac. KEK

Komentarze są zamknięte