Marsz w obronie TV Trwam 15 kwietnia w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska7

W niedzielę 15 kwietnia br. w Opolu odbędzie się Marsz w Obronie Wolnych Mediów i Telewizji Trwam. Marsz wyruszy spod opolskiej katedry o godz. 13.00 i przejdzie ulicami Opola pod pomnik Żołnierzy Niezłomnych.

W organizację marszu zaangażowały się środowiska katolickie i patriotyczne: Biuro Radia Maryja w Opolu, Solidarność Uniwersytetu Opolskiego posłowie Patryk Jaki, Jerzy Żyżyński i Sławomir Kłosowski, Legion Maryi, Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej, Opolska Brygada Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzież Wszechpolska, Niezależna Gazeta Obywatelska.

Redakcja NGO

 1. Eleonora
  | ID: d4f7a580 | #1

  To pan poseł Kłosowski znajdzie się jednak w ” partii Radia Maryja”?!
  O, z przyjemnością się ze szlachetnym posłem przespaceruję…
  Kto wie, może uda mi się wręczyć książeczkę członkowską :)
  Niestety, bez podpisu Ojca Dyrektora :(
  Ale to załatwi pan sobie podczas kolejnego pobytu w Toruniu
  …tuż przed wyborami….
  Po drodze poopowiadamy sobie o tychże ” Glupotach o Marszach Radia Maryja”….
  Może pan oświeci mdłego moherka na czymże te głupoty mają polegać???
  Pozdrawiam.

 2. ellly
  | ID: aa268d5c | #2

  Ten marsz jest marszem w obronie wolności słowa !!!!!Dziś telewizja TRWAM jutro inne niezależne media !!!!!! Dość manipulacji i propagandy , TVN, POLSAT-u i TVP !!!!!!!!!!! Tych 3 mediów już nie da się oglądać !!!!!! W telewizji TRWAM nie ma propagandy i manipulacji w programach informacyjnych, dodatkowo ludzie starsi i schorowani mogą oglądać i uczestniczyć w programach religijnych !!!!
  Chcemy prawdy a nie przedstawiania linii partii i propagandy , jak to miało miejsce w PRL-u !!!!!!!
  Oby jak najwięcej nas było !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. pkk
  | ID: 2f902308 | #3

  A będzie ściepa na nowego Maybacha??? ups sorki, zakonnik, który nic nie ma, który nie ma z czego spłacić grzywny jeździ Audi A-6 za 250 tys. zł. I nie mówcie od razu czym jeździ Solorz czy Walter bo oni nie udają biednych, płacą podatki i łoża na biednych (fundacje).

  A moze zapoznać się z merytorycznymi przesłankami odmowy miejsca na multipleksie: brakami w dokumentacji, nie wykazaniu źródeł finansowania, gigantycznym zadłużeniu bez wykazanych środków jego pokrycia. Co Wy na to?

  Zaraz zostane wyznwany ale mam to tam, gdzie Red Buttler

 4. Eleonora
  | ID: 9926d5f6 | #4

  @pkk

  A gdzie tam!
  Nie wyzwiemy pana, proszę nie robić sobie nadziei :)
  Z lemingami się nie rozmawia.
  I tyle.

 5. Dzięgiel
  | ID: 7cb87bd4 | #5

  Będziemy!
  Przeciw ryżemu i POmatołom!

 6. w prawdzie
  | ID: 5a2a0666 | #6

  przepraszam czy pkk to oznacza palikota kocham kretyńsko a co do red buttler to ty tego nie masz bo bo ty jesteś tym gdzie to ma red buttler, przyjacielu bieroniów i innych idiotów

 7. pkk
  | ID: def7e24a | #7

  Poszukaj sobie w necie co to jest pkk. google nie boli. A co znaczy PiS? A co znaczy SP? Skoro jesteście w stanie ułozyć setki skrtów obrazajacych legalnie działajacę partie w Polsce to ja też skoro jest wolność słowa: Pieprznięci i Szurnięci, Smarkate Pędraki…

  Ad meritum: Czy ktoś zabrania dostępu do TV TRWAM do Radia Maryja? Nikt nadal sa dostepne na platformach cyforwych w tym własnej TV TRWAM czy w kablówkach. Dziwi mnie tylko, że nie ma tej telewizji w paśmie niekodowanym jak np. TV POLONIA, wówczas mogłaby dotrzec do wielu. Ale nie, liczy sie geszeft na dekoderach, trzeba zarabiać. Słowa o Chrystusie wyganiającym kupców ze świątyni w Jerozolimie.

  A poza tym jakie media są dyskyminowane: Jest Nasz Dziennik, jest Niedziela, jest Gośc Niedzielny, jest Tygodnik Powszechny, jest Rodzina Radia Maryja. Są dzienniki świeckie jak Rzeczpospolita, Gazeta Polsk, periodyki typu Najwyższy Czas. Portale internetowe. W dzisiejszych czasach internet jest najwiekszym medium i praktycznie nie do ocenzurowania.

  A przyczyny odmowy przyznania koncesji są wielokrotnie powtarzane: Brak srodków na pokrycie zobowiązań, monstrualne długi (rzedu 100 mln) i brak przzejrzyście prowadzonej dokumentacji księgowej. Decyzja KRRiTV jest nieostateczna, można ja zaksarzyc do sądu. Zamiast tego sieje sie bzdrune poglądy i starszy dyskryminacja koscioła. Jak niby kościól jest dyskryminowany? Aresztuje sie księzy? Zamyka parafie? Knebluje głos księzom? Wyrzuca się z pracy katolików? Ludzie opamietajcie się nic nam takiego nie grozi i nie będzie grozić. Przecież u nas nie rządzą muzułmanie jak np. w Egipcie, gdzie sa przesladowania.

  Fundszu koscielny ma zostac zlikwidowany ale nikt nie pamięta dlaczego go powołano tzn ze wzgledu na nacjonalizacje mienia koscielnego. Teraz to mienie zostało renacjonalizowane (niesławna komisja koscielna – sam znam jednego takiego co sie na tym obłowił, a potem musiał gesto ltumaczyc się przed prokuratorem bo przekazał parafii 3 x tyle, co sie jej nalezało i to pomimo juz wczesniejszej realizacji wniosku o zwrot majątku) i w zwiazku z tym odpadła podstawa do jego dalszego istnienia. Więc najpierw troche faktów a nie tylko wyzwiska i wolanie o wojnę.

Komentarze są zamknięte