„Chcę pieska!”

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Wiele dzieci marzy o psie. Czworonożny pupil jest dla nich swojego rodzaju żywą maskotką, z którą można się pobawić, poprzytulać. Początek jest zawsze taki sam. Z czasem jednak okazuje się, że dorosły pies już nie jest taki słodki, ma swoje potrzeby, rzadziej chce się bawić. Trzeba o niego dbać, chodzić do weterynarza. Często okazuje się, że pies był nie najlepszym pomysłem. Zaczynają się kłótnie, spychanie obowiązków na drugą osobę. –Kilkukrotnie psy lądowały u nas za płotem z połamanymi kończynami-mówi Teresa Rosiak ze schroniska dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Dodaje: –to nie dzieci powinny dojrzeć do ich posiadania, ale rodzice.

Ważne, żeby decyzja o adoptowaniu nowego członka rodziny była wspólna i przemyślana, a obowiązki względem niego z góry rozdzielone. Warto wybrać się do schroniska razem, by uniknąć wszelkich niespodzianek.

Zwierzęcia nie powinny brać osoby planujące przeprowadzkę lub często wyjeżdżające. Kolejne zmiany miejsca zamieszkania lub ciągła nieobecność właściciela mogą niekorzystnie odbić się na zdrowiu podopiecznego.

Pies to nie zabawka, powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki do życia, opiekę. Zastanówmy się, czy jesteśmy w stanie mu je zapewnić, zanim zdecydujemy się go przygarnąć.

Adresy schronisk na Opolszczyźnie:

Opole

ul. Torowa 9
Tel./fax: (0-77) 45 45 902

godz. 11-15.30

Kędzierzyn-Koźle

ul. Gliwicka 20
Tel./fax: tel. (0-77) 483 85 28

godz. 8-17, sobota, niedziela i święta 8-13

Nysa

ul. Kondradowa 2
Tel./fax: (0-77) 431 04 99

godz. 11-15, sobota, niedziela i święta 12-13

Autor: Krzysztof Marcinkiewicz

  1. | ID: 7546c4c6 | #1

    A kto z nim bedzie wychodził na spacer? :-)

  2. JoTi
    | ID: dd005e35 | #2

    Jak ja będę miał psa, to mój pies mimo że będzie mały będzie od małego „szkolony” na słowa : ZŁODZIEJ i PRYWACIARZ.

Komentarze są zamknięte