Subiektywny przegląd tygodnia: 18-tu Ślązaków, bałagan Arłukowicza

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Z Opola
Zdecydowanym hitem tygodnia jest zarejestrowanie Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Podobno 18 osób czuje się Ślązakami. Najlepiej nich teraz wybiorą oblubieńca, może być to Jerzy Gorzelik, potem powstanie państwo śląskie z typowym neokonfucjanizmem. Życzą powodzenia.

Patryk Jaki zarzucił niegospodarność marszałkowi oraz byłemu dyrektorowi Filharmonii Opolskiej. Doniósł na panów do prokuratury i teraz poczekamy co się będzie działo. Poseł Jaki zaczyna działać, zobaczymy co z tego będzie.

Zamknięto Gimnazjum numer 2. Uczniowie z tej właśnie szkoły będą uczęszczać do Gimnazjum nr 4 przy ul. 1 Maja. Czy to dobra decyzja? Czas pokaże. Ogólnie oczywiście jestem przeciwny tego typu decyzjom, jednak biorąc pod uwagę koszty utrzymania jednej szkoły, czasem nie ma wyjścia.

Z Kraju

Pewna radna z Zielonej Góry wystąpiła podczas sesji miejskiej rady w stroju anioła. Często również występuje w innych ciekawych strojach. Może nasz Romek poprowadzi kiedyś obrady w stroju tyrolskiego biesiadnika?

Temat tygodnia: Bartosz Arłukowicz. Minister Zdrowia zapomniał jak cielaczkiem był i ostro krytykował Ewę Kopacz za jej wszystkie decyzje. Teraz Bartek gdy trzeba zrobić coś naprawdę ważnego dla pacjentów w całym kraju, udaje greka, czekają aż sprawy rozwiążą się same.

Obecnie właśnie też dzięki Arłukowiczowi kolejki w aptekach są kilometrowe, ludzie nie widzą co się dzieje, lekarze też, również aptekarze. To się nazywa wspaniała reforma.

Coraz śmielej poczyna sobie PSL. Waldemar Pawlak poczuł siłę i stara się trzymać swego, głównie w walce z własnym koalicjantem. To zasługuje na małe słowa uznania, wszka pamiętam jak PO praktycznie zjadła Polskie Stronnictwo Ludowe zeszłej kadencji.

Autor: Łukasz Żygadło

            Jestem w trakcie przygotowania rocznego podsumowania politycznego w formie alfabetu, na które zostanie udostępnione Państwu we wtorek 3 stycznia.

 1. svatopluk
  | ID: df877ee5 | #1

  „Z Opola
  Zdecydowanym hitem tygodnia jest zarejestrowanie Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Podobno 18 osób czuje się Ślązakami. ”

  założę się o cokolwiek, że podczas ostatniego spisu więcej niż 18 osób podało narodowość śląską.
  kto gotów przyjąć?

 2. RVNG
  | ID: 4b6c5cf9 | #2

  Tak sobie POkolenie 60 latków zagłsowało to tak ma – i dobrze im tak – niech cierpią

  Trzeba POwiedzieć prawdę -wielu 60 latków (tzw. POkolenieGierkowskie) głosuje na PO lub SLD , 70 latkowie bardziej głosują za PiSem.

  Z okazji Nowego Roku życzę wszystkim czutelnikom NGO wszelkiej pomyślności finansowej,zdrowia ,szczęścia…

  …”Dużo pieniędzy bo wszystko drożeje.
  Pogody ducha gdy tusk szaleje.
  Bądź zdrów, bo kiedy zachorujesz,
  rząd Ci już leków nie zrefunduje.
  Pokochaj rower, polub bieganie,
  bo na paliwo ci nie zostanie”

 3. | ID: 29f0f3c8 | #3

  Jak można było zarejestrować coś czego nie ma?

Komentarze są zamknięte