Specjalne oświadczenie prezesa klubów „Gazety Polskiej” o nowej sytuacji na prawicy

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Szanowni Państwo, Ostatnie wydarzenia na polskiej scenie politycznej stawiają nas przed dylematami, z którymi Kluby „Gazety Polskiej” muszą się zmierzyć. Kluby „Gazety Polskiej” od siedmiu lat swojego istnienia zawsze stały, stoją i będą stać po stronie organizacji, partii, ludzi, dla których słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” są dewizą nadrzędną.

Jesteśmy najcenniejszą częścią prawicy w Polsce. Udowadniamy to naszą codzienną pracą, naszym zachowaniem w krytycznych dla Polski chwilach i przestrzeganiem wartości i ideałów, którym jesteśmy wierni.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy partią polityczną: jesteśmy ruchem społecznym budującym świadome swoich praw i obowiązków społeczeństwo obywatelskie.

Wybory przegrane przez Prawo i Sprawiedliwość wyzwoliły w naszym środowisku lawinę pytań i wątpliwości. Próba stworzenia nowej partii politycznej wielu z Państwa stawia przed dylematem zachowania lojalności wobec partii, którą popieraliście, czy szukania szans dla Polski w innych partiach i organizacjach, które teraz będą się pojawiać na naszej scenie politycznej.

Dla nas wszystkich wielką wartością jest jedność prawicy bez względu na istniejące podziały, a liderem polskiej prawicy jest prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

Jeszcze raz powtórzę, nie jesteśmy partią polityczną, ale ruchem społecznym; wyborcami, którzy będą się przyglądali i oceniali to, co robi Prawo i Sprawiedliwość i jej członkowie we władzach partii i w terenie. Nie jesteśmy upoważnieni do wtrącania się w wewnętrzne sprawy partii, nie będziemy tolerować wtrącania się jakiejkolwiek partii w nasze wewnętrzne sprawy.

Siłą Klubów „Gazety Polskiej” jest ich niezależność i swoboda działania. Nie zrezygnujemy z tego i nie damy się uwikłać w jakiekolwiek rozgrywki.

Będziemy zawsze z tymi, którzy jednoczą prawicę, będziemy zawsze popierali tych, dla których Polska jest najważniejsza.

Ryszard Kapuściński

Prezes Klubów „Gazety Polskiej”

 1. Anonim
  | ID: e8be9fd4 | #1

  „Będziemy zawsze z tymi, którzy jednoczą prawicę, będziemy zawsze popierali tych, dla których Polska jest najważniejsza.”
  My też!!!

  http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,10684101,Kluby_PiS_sie_rozpadaja__W_sejmiku_i_w_radzie_miasta.html

 2. Filip
  | ID: d5332a11 | #2

  a w Opolu Klubik pracuje dla Jakiego i zasila jego nową partię:-) Pewnie niedługo się podzielą:-)

 3. Anonim
  | ID: e8be9fd4 | #3

  Pani Małgorzato, mówi Pani ” pełny spontan”
  Jak można wierzyć ludziom, dla których spontan jest OK?!
  Wczoraj w PISie, jutro (wszedłwszy z jego list) spontanicznie już poza….
  Ciekawe co powiecie wyborcom, którzy jednak głosowali na PIS i Jakiego jako jego członka?!

 4. Radny
  | ID: dd0cab22 | #4

  Dla mnie ta ciągła roszada i nieumiejętność znalezienia miejsca na scenie politycznej to typowy brak zrozumienia reguł demokracji. Tak już jest, że aby realizować swoje cele, naprzód trzeba przekonać do nich większość. Nie jest to może proste, należy tez wykazać sie siłą argumentów a nie emocji. „Zabieranie swoich zabawek” i ucieczka to zwyczajny brak szacunku do wyborców i patrzenie na rzeczywistośc jedynie przez pryzmat własnej przyszłości. Tacy politycy, działacze najczęściej zostają za to rozliczeni w kolejnych wyborach.

Komentarze są zamknięte