Nie żyje Andrzej Lepper – szef partii Nasz Dom Polska

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Andrzej Lepper nie żyje. Główne stacje telewizyjne i portale radiowe ogłosiły, że popełnił on samobójstwo, choć nie wiadomo do końca czy znalazł go w biurze jego współpracownik, czy członek rodziny. Czy jest to prawda – wszystko się okaże, choć nie ma gwarancji, że od razu. Nie znamy też na razie ewentualnych motywów.

Był przez wiele lat liderem Samoobrony. Pełnił funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi, a także był wicepremierem i wicemarszałkiem Sejmu. Znany był ze swojego politycznego przejścia – najpierw był człowiekiem w swetrze i gumiakach, później został posłem w garniturze. Swoją popularność zdobywał wiele lat, zaczynając od blokowania dróg.

Upadek jego kariery politycznej zaczął się w 2007 roku, gdy jego partia nie przekroczyła 5-cio procentowego progu wyborczego w wyborach do Sejmu i Senatu. Szereg procesów, które wytaczano Lepperowi (bądź procesów, które sam wytaczał) wciąż nie znalazły swojego końca. Był on uczestnikiem w tzw. „seksaferze” mocno eksploatowanej przez Gazetę Wyborczą i aferze gruntowej, co również skończyło się procesami.

W ostatnim czasie Lepper został mianowany szefem nowej partii – Nasz Dom Polska – Samoobrona Andrzeja Leppera. Miało to miejsce dwa miesiące temu – 31 maja. Została ona utworzona przez dawnych działaczy Samoobrony, lecz nie mam informacji na temat planów startowania w najbliższych jesiennych wyborach. Wg ustaleń Niezależnej.pl, Andrzej Lepper miał także potwierdzić zeznania Jarosława Kaczyńskiego ws. afery gruntowej.

Wypada jednak zaapelować do wszystkich, którzy powodów śmierci Leppera już doszukują się w zdarzeniach z czasów rządów PiS-LPR-Samoobrona. Pojawiające się już w tej chwili głosy i domysły powinny ustać i poczekać na wyjaśnienie tego zdarzenia. Nie obarczajcie winą przypadkowych ludzi i nie róbcie z Andrzeja Leppera kolejnej ofiary IV RP, zaraz koło Barbary Blidy. On tego nie potrzebuje.

Pamiętajmy, że polityka to nie byle jaka dziedzina życia. Dziś nikt z nas nie może na 100% powiedzieć o samobójstwie, nikt nie ma aktualnie na to niezbitych dowodów. Polityka zabiera ze świata różnych ludzi, czasem przez samobójstwa, a czasem przez nieszczęśliwe wypadki. A czasem w zupełnie odmienny sposób. Nie dajmy się ponieść emocjom i przyjrzyjmy się śmierci Leppera bardzo dokładnie. Nic nie dzieje się bez powodu.

Autor: Marcin Rol

 1. Patriota
  | ID: 4b7dcd2a | #1

  Nie wierzę w Jego samobójstwo. Jeszcze jeden zdradzony o świcie. Polska Go nie zapomni. Cześć Jego pamięci!

 2. abc
  | ID: 86705cad | #2

  to zapewne jacyś źli ludzie, spisek, sztuczna mgła, rozpylony gaz, który spowodował targnięcie się na życie albo złe podszepty.

 3. Anonim
  | ID: 307b964d | #3

  Wiadomo, że winnym śmierci Andrzeja jest tylko i wyłącznie Jarosław Kaczyński. Inaczej nie było i inaczej być nie może, przecież media wiedzą najlepiej.

 4. Sławek
  | ID: 96326628 | #4

  To był Prawdziwy Polak. Nasza Ojczyzna poniosła niepowetowaną stratę. To straszny cios dla Narodu. Nie wiem czy kiedykolwiek poznamy prawdziwe przyczyny tej tragedii. Tacy ludzie nie odbierają sobie życia. On walczył i poległ za nas wszystkich.

 5. Piotr
  | ID: 2120799c | #5

  Cóż według polskojęzycznych mediów i celebrytów mogli to zrobić jdynie siepacze z tajnych służb IV RP na czele z Jarosławem Kaczyńskim

 6. Anonim
  | ID: 84659caa | #6

  pokój jego duszy

Komentarze są zamknięte