W Opolu uczciliśmy Żołnierzy Wyklętych

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Klub „Gazety Polskiej” w Opolu odpowiedział na Apel Fundacji Pamiętamy” wzywający do uczczenia pamięci poległych i pomordowanych w walce o wolność z siłami reżimu komunistycznego. 9 maja 2011 r. o godz. 20.00 kilka osób zebrało się pod pomnikiem „Żołnierzy Wyklętych” na Placu Wolności i zapaliło znicze symbolizujące pamięć o polskich bohaterach. Akcja była odpowiedzią na wystosowany w ubiegłym roku apel grupy osobistości polskiego życia publicznego nawołujący Polaków do zapalenia zniczy na znajdujących się w Polsce grobach żołnierzy Armii Czerwonej. Powodowani przeświadczeniem, że pamięć i honory należą się przede wszystkim tym, którzy walczyli za wolną Polskę, zebraliśmy się dziś pod opolskim pomnikiem, aby zamanifestować pamięć o rodakach, polskich bohaterach, którzy oddali życie w walce o Niepodległą.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Tomasz
  | ID: 5f5f364a | #1

  Żołnierzy Wyklętych należy upamiętniać zawsze i wszędzie przy każdych okolicznościach, do nadrobienia jest ponad 50 lat ich systematycznego opluwania. Niestety sam nie stawiłem się bo syn ma grypę jelitową :(

 2. kazik
  | ID: 59018e3a | #2

  Przykro, że tylko kilka osób znalazło 15 minut od siebie, dla tych co poświęcili życie za nas.

 3. | ID: 361eb466 | #3

  Liczy się jakość nie ilość ..Jak widać Klub Gazety Polskiej z Opola kolejny raz stanął na wysokości zadania . Szkoda że nie znaleźli czasu będący o rzut kamieniem obradujący w biurze poselskim przedstawiciele „Prawa i Sprawiedliwości” z Opola. Tego samego dnia , na długo przed 20.00 osobiście prosiłem posła Kłosowskiego by kogoś oddelegował z miejscowego aktywu by uczcił z nami pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. Niestety , widać nie udało się.

Komentarze są zamknięte