Uczcijmy pamięć Żołnierzy Wyklętych – 9 maja o 20.00 pod pomnikiem Bóg-Honor-Ojczyzna w Opolu!

Niezależna Gazeta Obywatelska

Już ponad tysiąc osób podpisało się pod Apelem 9 maja. To wezwanie do uczczenia pamięci poległych i pomordowanych w walce o wolność z siłami reżimu komunistycznego. – 9 maja 2011 r. zapalmy znicze i lampki w miejscach upamiętniających naszych rodaków poległych i pomordowanych w walce o wolność z siłami reżimu komunistycznego, w tym z żołnierzami Armii Czerwonej – wzywają autorzy apelu.

– Przed nami kolejna rocznica zakończenia II wojny światowej. Rok temu, 9 maja 2010 r., na apel grupy osobistości polskiego życia publicznego, zapłonęły lampki na  znajdujących się na terenie Polski grobach żołnierzy Armii Czerwonej. Zaiste, pięknym gestem, wyrosłym z kultury  chrześcijańskiej, zbudowanej przecież na miłosierdziu, jest postawienie światełek pamięci na grobach żołnierzy obcych armii. Także tych, które przyniosły z sobą gwałt i niewolę. Dobrze byłoby jednak byśmy, powodowani choćby więzami wspólnotowymi, przede wszystkim pamiętali o rodakach, którzy stali się ofiarami  nieludzkich systemów totalitarnych XX wieku, w tym o dziesiątkach tysięcy naszych przodków, którzy w 1944 r. i później padli ofiarą  terroru komunistycznego – czytamy dalej.

-Niech naszą pamięć o Nich – którą przecież, w wyrazie szacunku dla złożonej przez nich na ołtarzu wolności Ojczyzny ofiary, jesteśmy im winni – zmaterializują znicze i lampki zapalone w miejscach  upamiętniających tę ofiarę – apelują.

Apel można podpisać pod adresem: http://www.fundacjapamietamy.pl/ oraz http://podziemiezbrojne.blox.pl/html.

Komentarze są zamknięte