Od Wydawcy: „Uważam Rze” warto przeczytać nowy tygodnik prawicowy

Niezależna Gazeta Obywatelska10
Kwiatek dla Ciebie

Tomasz Kwiatek

Zbliża się drugi miesiąc wydawania naszej internetowej NGO, której idea zrodziła się w mojej głowie 21 listopada 2010 r., jak poznałem wstępne wyniki wyborów samorządowych. Ruszyliśmy z projektem symbolicznie 13 grudnia. Chciałbym przy tej okazji podziękować naszym czytelnikom, którzy dają wiarę w sens tego działania. Choć jesteśmy tylko w „necie”, to wcale nie świadczy o słabości tego projektu. Internet jest kamieniem milowym po wynalazku komputera. To oczywiście jest duża szansa dla takich projektów jak nasz. Jeszcze raz chcę Wam wszystkim podziękować!

Bezpośrednim powodem dla którego postanowiłem napisać tych kilka zdań, to wrażenia po lekturze pierwszego wydania tygodnika „Uważam Rze”. Przeczytałem zapowiedź, krótką o nim „Wpolityce.pl” kilka dni temu. Redaktor Michał Karnowski zapowiadał dość enigmatycznie o tym projekcie ale poza tym nic nie było słychać. Moim zdaniem tygodnik jest idealny np. do pociągu relacji Warszawa-Opole. Właśnie jestem za Częstochową i jeszcze nie skończyłem wszystkiego czytać. Wciąga. Delektuję się „dobrym, lekkim piórem” kilku moich ulubionych dziennikarzy, którzy poruszają tematy, które my w NGOpole.pl staramy się w podobny sposób przekazać. Zapewniam, że my pisząc najczęściej o naszych lokalnych, opolskich sprawach nie zapominam, że jesteśmy Polakami i żyjemy sprawami krajowymi. Na Europę jeszcze przyjdzie czas.

Jako pierwszy przeczytałem tekst Piotra Zaremby o konflikcie Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną i rozgrywkach w PO. To ostatnio często opisywana sprawa. Ja osobiście nie emocjonuję się tezą, że ten konflikt rozsadza PO. Jednak Zaremba próbuje poprzez swoich informatorów przybliżyć o co w nim chodzi. Myślę, że jest to spór ambicjonalny. Nie ma w nim, jak próbuje się zasugerować, reformatorskich zapędów Schetyny. Dowodem na to jest jak Tusk, według relacji, na zastrzeżenie Schetyny, że może warto posłuchać Balcerowicza jeśli chodzi o OFE odpowiedział: „to powiedz mi skąd wziąć brakujące miliardy. I Grzegorz zamilkł”. Oczywiście są i inne przykłady ale sprawa OFE, ze względów zawodowych jest mi bliska. Po lekturze wywiadu Karnowskich ze Schetyną widać, że u niego nie widać zapędów reformatorskich ani żadnego konkretnego programu. Spodobał mi się też tekst Piotra Semki, w którym fajnie porównał Tuska i Kwaśniewskiego. Rzeczywiście jak Kwaśniewski miał Millera, tak Tusk ma Schetynę. Czy Millerowi chodziło o reformy? Tak samo jest ze Schetyną. A Tusk i Kwaśniewski są podobni do siebie – ten drugi tylko jest o 3 lata starszy i o tyle lat szybciej skończył ten sam Uniwersytet Gdański, z tym że Tusk ma magistra z historii. W sumie gdyby te lata odwrócić, to dziś Tusk byłyby emerytem politycznym. Kto wie, czy nie byłoby odwrotnie i to Tusk studiując za prosperity Gierka nie chciałby wstąpić do PZPR zamiast do „Solidarności”, gdy Gierek zaczął gasić strajki w Radomiu. Wszak u niego „polskość to nienormalność”.

Rewolucja Orbana opisana przez Igora Janke przybliża to, co się dzieje na Węgrzech. Redaktor Janke nie należy do specjalnie ulubionych dziennikarzy więc się cieszę, że wśród naszych stałych komentatorów mamy Wiktora Zająca. Wiktorze to Ty byłeś inspiracją dla powstania NGO jak mówiłeś o Węgrzech i o tamtejszej rewolucji internetowej, która doprowadziła prawicę do zwycięstwa w wyborach i do zjednoczenia. I to się pojawia teraz w dyskusji o nowej ustawie medialnej opracowanej w tym kraju. Naprawdę interesujące jest to, jak lewica chce wykorzystać tę sytuację i z 200 stron tej ustawy wyciąga kilka zapewne drażliwych elementów ograniczających bezkarne praktyki mediów, które podobnie jak w Polsce są głównie centrolewicowe.

Ale co tam, nie samą polityką człowiek żyje. W tygodniku jest ciekawy tekst – przestroga dla pięknych i samotnych pań, które szukają miłości przez Internet. O tym jak takie znajomości mogą się skończyć uzmysławiają trzy opisane przypadki kobiet „złapanych w sieć miłości”. Wszystkiego co przeczytałam nie jestem w stanie opisać, zaraz Opole, a nie zdążyłem przeczytać artykułu o sytuacji w Egipcie. Nomen omen Hiszpania i Grecja turystycznie na tym najbardziej skorzystają. W sumie tygodnik był lepszy niż dwudniowe szkolenie, na którym byłem. Chociaż muszę przyznać, że na polskim rynku za chwilę pojawi się ciekawy instrument finansowy, o którym wie może garstka osób lecz to jednak nigdy nie wzbudzi takich emocji jak opisywane tematy życia społecznego i politycznego.

Generalnie, strasznie się cieszę, że na naszym rynku pojawił się prawicowy tygodnik. Jestem przekonany, że znajdą się czytelnicy, którzy zechcą po niego sięgnąć. Pewność swą w tej kwestii utwierdziłem, gdy w Częstochowie dosiadał się do mojego przedziału kobieta ok. 70-letnia z tygodnikiem „Uważam Rze” w ręku. Uśmiechnąłem się pod nosem i po jakimś czasie zapytałem moją współpasażerkę, co czyta na co dzień. Odparła: – Mogę się panu przyznać tak szczerze – „Gazetę Polską”. Ja też – odparłem. I jeszcze „Nasz Dziennik” Pani dodała.

Zapraszam 10 lutego pod pomnik na Placu Wolności w Opolu, a potem 12 lutego do CH „Karolinka” na „Obciachowe gazety”. Teraz „Uważam Rze” może zabrać ze sobą na akcję.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Jarek
  | ID: bbc34cf6 | #1

  Uważam Rze jest po prostu zajebista, mam ! ,ale ciężko było u mnie kupić (rozeszła się jak świeże bułeczki)

  Co do akcji obciachowe gazety-pomysł dobry,ale akcja najlepiej jakby się nazywała „czytamy normalne gazety” (Rzeczpospolita,Nasz Dziennik ,Gazeta Polska,Uważam Rze,Nowe Państwo)

  Obciachem jest GóWno prawda (Gazeta Wyborcza),Wprost,Newsweek

  Trzeba nazywać rzeczy takimi jakimi one są ! białe jest białym ,czarne jest czarnym

  1. gość
   | ID: afdd529d | #2

   Mógłbyć nie używać przekleństw?

  2. | ID: 3f96c1e5 | #3

   Cieszę się bardzo i kocham Boga za to, że okładka „Uważam Rze” ( banner: białe litery na czerwonym tle w górnej części okładni ) tak bardzo się RÓŻNI od Newsweeka. Niestety jak przegracie przed wszystkim instancjami na tym świecie odszkodowanie za plagiat, to będzie racja.

 2. | ID: d69f2ceb | #4

  Patrzcie co się dzieje pośród do tej pory nie zatapialnej Platformy ..

  Marcin Meller wyrzeka się PO

  <!– Marcin Meller wyrzeka się PO –>

  (foto. HuBar (Wikipedia))

  <!– wg, 2011-02-10 08:58–>

  Marcin Meller, dziennikarz i prezenter TV, redaktor naczelny „Playboya”, opublikował na Facebooku wpis „Do Platformy Obywatelskiej”, w którym poddaje miażdżącej krytyce działaczy tej partii. Dodajmy, że jeszcze kilka lat temu Meller publicznie udzielał poparcia PO.

  Oto treść wpisu:

  Szanowna Platformo, drodzy znajomi i przyjaciele działający w tej partii,

  jak może wiecie, albo nie, w 2007 roku, byłem w holu Focusa, gdzie czekaliście na wyniki wyborów. Cieszyłem się tak jak Wy z odsunięcia PiS-u od władzy.

  Niestety muszę Was poinformować, że moja cierpliwość się wyczerpała i w najbliższych wyborach na Was nie zagłosuję. Nawet straszak w postaci powrotu PiS-u do władzy już na mnie nie działa.

  Nie zrobiliście nic z aferą hazardową, a co więcej, słyszę, że „Miro” jak gdyby nigdy nic kandyduje z Waszych list do sejmu. No to dajcie jeszcze „Rycha”, „Zbycha” czy jak się ci panowie nazywają.

  Za katastrofalne błędy w swojej pracy zostanę z niej wyrzucony. Wasz minister Grabarczyk za totalny bajzel na kolei dostaje w nagrodę kwiaty. Minister Klich nie ponosi odpowiedzialności za Casę (co jeszcze można zrozumieć), ale i za Smoleńsk, czego już naprawdę pojąć nie mogę. Teraz, opowiadając o zielonej wyspie, wchodzicie na moją emeryturę.

  Wasze służby specjalne inwigilują dziennikarzy jak żadna władza dotąd. Gdyby Lech Kaczyński rzucił jeden z wielu „dowcipów” Bronisława Komorowskiego, zostałby rojechany na miazgę, ale w przypadku tego Prezydenta Wam to nie przeszkadza. O Wałbrzychu nawet nie chcę mówić.

  Mógłbym tak długo –
  Wasz były wyborca – Marcin Meller

  http://niezalezna.pl/5616-marcin-meller-wyrzeka-sie-po

  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  Który następny ..dalej nie bać się Ojczyzna jak matka wszystkich was jednako kocha i wybaczy jeśli z takiej możliwości w porę skorzystacie …

  1. | ID: 3f96c1e5 | #5

   Ty frajerze już 5 lat temu myślałeś , że platforma zatonie a jakoś PISdeczko 5 wybory przerżnięte i dalej się możesz jedynie modlić. Ciekawe, że jakoś ostatnio przestaliś włazić w otwój analny niejakiego Tadeusza R. ( mylnie uznawanego medialnie za księdza ). Następne wybory też przerżniecie. Takiego macie wodza – zawsze przegranego.

 3. gość
  | ID: afdd529d | #6

  super pomysł z tym portalem

 4. Pablo
  | ID: cd3f2818 | #7

  Burmistrz z PO w Głubczcach chce zamykać dobrze funkcjonujące szkoły w wyniku prowadzenia nieudolnej polityki i gospodarki samorządowej swojej partii

  http://www.youtube.com/watch?v=tOiyUJ8YRq8

 5. | ID: 3f96c1e5 | #8

  Fajny macie nowy portal PISdeczki. Mozna poczytać i sie pośmiać. Znowu/jak zawsze przegrani/patrioci. Ja wam może troszkę wyjaśnię w mrocznych łbach. Od lat plujecie na GW bo myslicie, że osłabiacie w ten sposób Platformę. Czy coś z tego wynika ? NIC. 5 wybory przerżnięte. Może się zastanówcie dlaczego. Podpowiem wam durnie. Nie ma ŻADNEGO UKŁADU Michnika z PO. Michnik robi swoją politykę ( kasy) a PO swoją. GW to prywatna firma. Może robić co chce. Robi wszystko dla kasy i jej prawo. PO się pogubiła. Donald się pogubił- to prawda. Jego abdykacja juz niebawem. Jest jednak pewna podstawowa różnica między PO i PIS co rozumieją wszyscy normalni ludzie: PO bez Tuska ( czy:Tuseka jak lubicie pisać ) będzie doskonale dalej działała, PIS bez Jarosława Kaczyńskiego zniknie. Dobranoc Bracia Polacy ( bo wbrwew temu temu co PISzecie ja jestem patriotą i chcę dla Was dobrze ).

 6. | ID: 2e3c26a8 | #9

  [email protected] :
  Dobranoc Bracia Polacy ( bo wbrwew temu temu co PISzecie ja jestem patriotą i chcę dla Was dobrze ).

  Wydrukuj sobie w razie czego te słowa byś w przyszłości nie zapomniał tego.

  A przy okazji też ubolewam nad tym , ale jak wiadomo „brata” nie można sobie wybrać. Zaś , nie ma nic bardziej gorszącego niż przysłowiowy „brat” z piętnem „Judasza” , to dopiero hańba dla całej polskiej rodziny.

  Tfu na psa urok …

 7. 13 grudnia 2012, 18:15 | #1
Komentarze są zamknięte