Polecamy książkę „Śmierć Zachodu” Patricka J. Buchanana

Niezależna Gazeta Obywatelska

Tym razem polecamy książkę pt. „Śmierć Zachodu” amerykańskiego republikanina Patricka J. Buchanana (wydawnictwo „WEKTORY” 2005 r.). To jedna z tych książek, które tworzą kanon współczesnego Europejczyka. Jest to bardzo ważna ale przygnębiająca lektura. Tę książkę naprawdę trzeba przeczytać. Daje bowiem pogląd na tendencje kulturowe zachodzące obecnie na Zachodzie i ich konsekwencje demograficzne. Buchanan przestrzega przytaczając liczby i przenikliwie analizując konkretne sytuacje. Informuje też, że Polska, nasz kraj, idzie coraz bardziej w złym kierunku, w kierunku cywilizacji śmierci… Co z nami będzie? Co będzie z cywilizacją Zachodu wyrosłą z chrześcijaństwa? Jakie wyzwania stawia przed nami historia? Co zrobić, żeby uniknąć tragedii? O tym wszystkim w poruszającej książce Patricka Buchanana. Na zachętę kilka istotnych cytatów:

str. 13

„Teraz wywrócił się do góry nogami nasz świat. To, co wczoraj było słuszne i prawdziwe, dzisiaj jest fałszem i złem. To, co niegdyś było niemoralne i karygodne – swoboda seksualna, aborcja, eutanazja, samobójstwo – stało się postępowe i chwalebne. Nietzsche nazwał to przewartościowaniem wszystkich wartości: dawne cnoty stają się grzechem, dawne grzechy stają się cnotą”.

str. 17

„Zachód umiera. Jego narody mają ujemny przyrost naturalny, liczba ludności nie wzrasta, ale się kurczy. Zachodnia cywilizacja nie stanęła w obliczu tak poważnego zagrożenia od czasów Czarnej Śmierci – dżumy, która w XIV w. zabiła jedną trzecią mieszkańców Europy. Obecnie, w 17 europejskich krajach więcej jest pogrzebów niż narodzin, więcej trumien aniżeli kołysek. Państwa te to Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Niemcy, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania i Rosja”.

str. 20

„Pomiędzy 2000 a 2050 r., światowa populacja zwiększy się o więcej niż 3 mld, i osiągnie liczbę ponad 9 mld ludzi, ale ten 50% wzrost liczby ludności świata nastąpi wyłącznie w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej, gdyż w międzyczasie 100 mln ludzi o europejskim rodowodzie zniknie z powierzchni ziemi. W 1960 r. ludzie o europejskim rodowodzie stanowili ¼ ludności świata, w 2000 r. byli 1/6, a w 2050 r. będą stanowili 1/10. To są statystyki ginącej rasy!”.

str. 255

„Telewizja i producenci filmowi zaczęli tworzyć opowieści promujące homoseksualizm jako równoprawny styl życia. Opiniotwórcza grupa gejowska poinstruowała Hollywood jak powinien, a jak nie powinien postępować w kwestii homoseksualizmu. Czołowi wydawcy odrzucili książki, które przeciwstawiały się rewolucji gejowskiej. Geje i lesbijki wpłynęli na edukację seksualną w naszych szkołach. Państwowa legislatura unieważniła prawa przeciwko sodomii. (…) Jedynym sposobem na to, żeby ruchom na rzecz praw gejowskich udało się sprawić, aby społeczeństwo zaakceptowało je jako naturalne, moralne i zdrowe, jest dechrystianizacja społeczeństwa. I szczerze powiedziawszy, robią w tej sprawie spore postępy”.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. piotr
  | ID: 57110c12 | #1

  Zaiste okładka zionie trwogą, każdy hAmerykanin zakuma… a że trwoga dobrze się sprzedaje to i bestseller ;)
  – do roboty białasy! płodzić nie gadać, póki materiał genetyczny świeży!

 2. Patriota
  | ID: 48e98f44 | #2

  BR>- do roboty białasy! płodzić nie gadać, póki materiał genetyczny świeży!

  A ty białasie ile masz dzieci :) ??

  Co Opolscy radni zrobili abym miał więcej dzieci? Co posłowie zrobili abym miał więcej dzieci?
  Tomasz Kwiatek – byłeś radnym. Uważasz, że grozi nam katastrofa demograficzna. Ja też tak uważam. Proponujesz książkę neoliberała Buchanana jako predykcję dla naszej cywilizacji – i ja myślę że jego analiza jest prawdopodobna. Ale mimo tego, że się zgadzamy to
  – nie budowałeś placów zabaw
  – nie obniżyłeś czesnego na przedszkola
  – nie ma w Opolu becikowego samorządowego
  Tylko jest Polska Piosenka. A od niej łatwiej o dzieci mieć nie będzie :/

 3. | ID: 44e1b74d | #3

  Panie Patrioto, zgdadza się nie chodziłem z łopatą i nie budowałem placów zabaw, nie rozdawałem becikowego, choć z pomysłem się nosiłem. Ale becikowe nie zwiększy przyrostu naturalnego. Wystarczy, że Sejm to wprowadził. Tu przyznam dzięki LPR. Nie ma co się powielać. Rozdawnictwo pieniędzy jest najprostsze. Czesne w przedszkolach pamiętam interepelację w tej sprawie. Żeby był mniejsza opłata, jeśli ktoś ma dwójkę lub więcej dzieci. Ale pomysły ja mogę mieć świetne, ale w ostatniej kadnecji mój klub PiS miał 5 na 25 radnych. Większość miała PO z Zembaczyńskim. Dopiero teraz w kampania RZ powielił nasz pomysł budowy nowego żłobka. Jak będzie z realizacją to zobaczymy. RZ z nie jednej inicjatywy się wycofał. Tomasz Kwiatek

 4. | ID: 51723bcd | #4

  ISTOTĄ ŻYCIA JEST ROZMNAŻANIE SIĘ!PRAWEM ŻYCIA PRAWO WIARY.Pismo SW.zaczyna sę od nauki wiary i kończy się nauką wiary.Nie czytalem książęk spojrzalem na fakty.IRAN-1936r-15milionów miszkańców 2008-73mil.przyrost naturalny 9,9% malżeństwa 8,9%..EGIPT-1936r-16 mil.2008-83mil.przyrost naturalny 18,5% malżeństwa 7,2%..TURCJA-1936-17mil.2008-74mil.przyrost naturalny 12,9% JAPONIA 1936-71mil.2008-128mil.przyrost naturalny 6% malżeństwa 5,7% NIEMCY 1936-68 mil.2008-82,3mil.przyrost naturalny 1%malżeństwa 4,8%. FRANCJA 1936-42mil.2008-64mil.przyrost naturalny 4,1% malżestwa 4,4% USA 1936-129mil.2008-307mil.przyrost naturalny 5,7% malżeństwa 7,5% POLSKA 1939-36mil. POLSKA 1946-24miliony.2008-38,4 miliony przyrost naturalny ostatnio -0,1% malżeństwa 5,4%. WĘGRY 1918-20milonów WĘGRY 1920-7,5mil WĘGRY 2008-9,9milionów przyrost naturalny -3,7% malżeństwa 1,3% ale zato ABORCJA największa!!!TAKIE SĄ FAKTY A Z FAKTAMI SIĘ NIE POLEMIZUJE!Chlopaki do roboty dziewczyny czekają.Duży wplyw na dzietność kobiet i przyrost naturalny ma zdrowy styl życia i naturalne odżywianie mlodzieży.O ZDROWIE DZIEWCZYN TRZEBA DBAĆ 20 LAT PRZED NARODZENIEM SIĘ DZIWCZYNKI.Tak tak i znikną choroby genetyczne i inne problemy zdrowotne wspólczesnych noworodków.Brak cynku w pokarmie kobiet może i uszkadza kod genetyczny.No nie będę opisywal teraz jakie braki pierwiastków,aminokwasów mogą powodować defekty genu iplodu!

 5. Patriota
  | ID: 48e98f44 | #5

  Radny Tomasz Kwiatek – podsumuj proszę swój osobisty dorobek na rzecz zwiększenia przyrostu w mieście Opolu. 8 lat siedziałeś na stołku. Jakie były Twoje działania w tej materii?

 6. Patriota
  | ID: 48e98f44 | #6

  Widzę, że radny Tomasz Kwiatek nie odpowiada na pytanie. Nic dziwnego – pewnie poza poleceniem książki nie ma wiele na ten temat do powiedzenia. Nieskuteczne działalnia ocenili wyborcy.

Komentarze są zamknięte