Wpisy z regionu: Bielsko-Biała

Woj. śląskie

Gliwice Katowice Częstochowa Racibórz Bielsko-Biała Będzin Cieszyn Mikołów Rybnik Tarnowskie Góry Tychy Mysłowice Zabrze Bieruń

Celowe zniszczenie budynku?

Zastępca Naczelnego

Fot. za bielsko.info/Facebook

W Bielsku-Białej zawalił się budynek wielorodzinny w stanie surowym. Do katastrofy budowlanej przy ul. Sarni Stok w Bielsku-Białej doszło ok. godziny 3.40. Według świadków, na których powołuje się portal bielsko.info, przed zawaleniem się trzykondygnacyjnego budynku słychać było wybuch.

Czytaj więcej…

Celowy atak niemieckiego koncernu medialnego na posła Stanisława Piętę z PiS?

PAC 2

„Fakt” z 29 maja 2018

Część niemieckiego wydawnictwa z siedzibą w Szwajcarii, tj. Ringier Axel Springer Polska,  zaatakowało dziś posła na Sejm RP Stanisława Piętę z Bielska – Białej. Dziennik „Fakt” donosi, że poseł PiS i członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych miał mieć romans i porzucić rzekomą współpracowniczkę.

Czytaj więcej…

Adam Słomka: Po orzeczeniu WSA w Gliwicach … koniec dekomunizacji przestrzeni publicznej?

PAC

Po orzeczeniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach  z 17 maja w sprawie zarządzenia wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka zmieniającego nazwę placu w centrum Katowic z „pl. Wilhelma Szewczyka” na plac Marii i Lecha Kaczyńskich, czyli orzeczeniu, że wolno upamiętniać komunistę i antysemitę tow. Wilhelma Szewczyka, sądownictwo administracyjne weszło na drogę jawnego obalania tzw. ustawy o dekomunizacji przestrzeni publicznej.

Czytaj więcej…

Nazistowska tabliczka adresowa nareszcie zniknęła z centrum Bielska – Białej!

PAC

Miejsce po zdemontowanej nazistowskiej tabliczce, 7.03.2018 r. Fot. NGO Bielsko – Biała

Dowiedziałem się, że na rogu bielskiej ulicy Barlickiego z placem Smolki, na budynku narożnym wisi sobie spokojnie tabliczka adresowa z czasów okupacji nazistowskiej. O zgrozo – wisi! Wystąpimy w tej sprawie do władz miasta, bo w końcu nie tylko demontujemy pamiątki po komunizmie ale i po niemieckiej okupacji – mówił w rozmowie z NGO w sierpniu ubiegłego roku Zygmunt Miernik z Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich. Działacze Centrum wystąpili wówczas pisemnie w tej sprawie do prezydenta Bielska – Białej Jacka Krywulta.

Czytaj więcej…

Rosyjski konsul powinien połknąć język

PAC

Jerzy Bukowski, fot. YT

Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Aleksander Minin usiłował zanegować podczas zorganizowanej przez Związek Żołnierzy Wojska Polskiego uroczystości na cmentarzu Żołnierzy Armii Czerwonej w Bielsku-Białej – z udziałem młodzieży ze szkół średnich – podstawowe fakty historyczne, ale wyszło na to, że je… potwierdził.

Czytaj więcej…

Ważne odkrycie! Ojciec Jana Pawła II został ochrzczony w bielskiej parafii Opatrzności Bożej

PAC

Kościół pw. Opatrzności Bożej w Bielsku – Białej

Dowód, że miejscem chrztu Karola Wojtyły, ojca Jana Pawła II, był kościół Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej, został odnaleziony w księgach bielskiej parafii Narodzenia NMP w Lipniku – podały w piątek służby prasowe katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej. Dotychczas uważano, że został on ochrzczony 27 lipca 1879 r. w Lipniku. Do tej parafii należeli bowiem jego rodzice. To przekonanie wynikało z treści lipnickiej Księgi Chrztów z lat 1872-1889. Na jednej ze stron zawiera ona informację o fakcie chrztu Karola, syna Macieja Wojtyły i Anny z domu Przeczek.

Czytaj więcej…

Tom Hanks odebrał w Los Angeles swojego fiata 126p. Może dodać mu „mikruska”?

PAC

Fot. profil Twitter M.Jaskólska

Tom Hanks, jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych aktorów amerykańskich, odebrał w Los Angeles, w siedzibie polskiego konsula, swojego „maluszka” – fiata 126p. Inicjatorka akcji darowania artyście licencyjnego produktu naszej rodzimej motoryzacji Monika Jaskólska wykonała zatem „kawał dobrej roboty”. Czytaj więcej…

Afera reprywatyzacyjna w Łodzi! Do 15 lat więzienia grozi osobom, które bezprawnie przejmowały udziały w kamienicach

Zastępca Naczelnego

Pod koniec października ma ruszyć proces osób oskarżonych ws. bezprawnego przejmowania udziałów w ośmiu kamienicach na terenie Łodzi. W skład grupy wchodzili m.in. prawnicy, pracownik jednej z kancelarii notarialnych i b. pracownik administracji zarządzającej nieruchomościami. Czytaj więcej…

Ponad sześć dekad „przeoczenia”? Tablica z pismem neogotyckim w centrum Bielska – Białej!

Redaktor

Okupacyjna tabliczka, fot. NGO Bielsko – Biała 24.08.2017

W ostatniej rozmowie z NGO Zygmunt Miernik zapytany o powody odwiedzenia Bielska – Białej, wskazał, że chciał zobaczyć okupacyjną tabliczkę z nazwą ulicy, która ma nadal wisieć w centrum tego miasta. Zaciekawieni zweryfikowaliśmy i potwierdziliśmy tą informację działacza „NIEZŁOMNYCH”. W centrum miasta na rogu ulicy Barlickiego i placu Smolki wisi niemiecka tablica pisana neogotykiem!

Czytaj więcej…

Rozmowa z Zygmuntem Miernikiem, działaczem NIEZŁOMNYCH

Redaktor 1

Zygmunt Miernik pod gmachem bielskiego UM, fot. Paweł Czyż NGO Bielsko – Biała

„(…) To ja się pytam, kto odpowiada za to, że od 1991 roku utrwalacze władzy ludowej za pieniądze podatników, w tym represjonowanych w PRL, tysiące małych „jaruzelków” i „kiszczaczków” uskładały fortuny z rent i emerytur na mieszkania własnościowe, działki rekreacyjne, wille, itd (…) Chodzi o władze Lewina Brzeskiego. Coś niepojętego, jak 50. lat komunizmu wyprało niektórym mózgi. W dniu uchwalenia ustawy przez Sejm RP o likwidacji totalitarnych monumentów jakieś jawne komuchy, czasem w mundurach Wojska Polskiego, robią sobie fetę i lezie tam samorządowiec bić peany Armii Czerwonej, która np. w Nysie gwałciła siostry zakonne (…) Dowiedziałem się, że na rogu bielskiej ulicy Barlickiego z placem Smolki, na budynku narożnym wisi sobie spokojnie tabliczka adresowa z czasów okupacji nazistowskiej (…)”. CZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ!

Czytaj więcej…

Janusz Sanocki: „Sędziowie są bezkarni, a stan polskiego wymiaru sprawiedliwości jest skandaliczny”

Autor Obywatelski

Dwaj posłowie napisali lijs-gotuje-aa-2st otwarty do nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich. Piszą w nim o fatalnym stanie funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości i apelują o zmiany. Poseł niezrzeszony Janusz Sanocki z Nysy i poseł ruchu Kukiz’15 Jerzy Jachnik z Bielska-Białej przedstawili także swoje propozycje. Czytaj więcej…

Ekstraklasa piłkarska: rozgrywki jeszcze się nie skończyły

Autor Obywatelski

Wszystkpobraneo wskazuje na to, że będzie ciąg dalszy rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Może nie na murawie, ale w postępowaniach sądowych. Podbeskidzie Bielsko-Biała najpierw awansowało do czołowej ósemki ligi, co sprawiało, że mogli czuć się bezpiecznie w kontekście kolejnego sezonu. Po czym kilku panów spotkało się w PZPN i ekipa z Bielska – Białej znalazła się w grupie spadkowej. Czytaj więcej…

Dokąd podróżuje król ZUS?

Autor Obywatelski

ZUS od kilkupobrane zus lat deleguje pracowników na kilkanaście dni w roku do pracy za granicą. Organizuje tam spotkania dla interesantów, podczas których udziela odpowiedzi na pytania na temat ubezpieczeń społecznych. Do niedawna Dni Poradnictwa (oficjalna nazwa szkolenia) miały miejsce przede wszystkim w Polsce. Dopiero w 2010 r. jako pierwszy wniosek o zorganizowanie podobnego spotkania skierował do ZUS-u konsulat w Brukseli, uzasadniając swoją prośbę dużym zainteresowaniem ze strony tamtejszej Polonii. Czytaj więcej…

Zygmunt Miernik: „NIEZŁOMNI” w II turze popierają Andrzeja Dudę!

Redaktor
Adam Słomka i Zygmunt Miernik na Majdanie, Kijów 2014 r.

Adam Słomka i Zygmunt Miernik na Majdanie, Kijów 2014 r.

Zygmunt Miernik, dwukrotnie internowany w stanie wojennym, przekazał dziś mediom oświadczenie w imieniu Ruchy Byłych i Przyszłych Więźniów „POLITYCZNYCH” z deklaracją poparcia dla Andrzeja Dudy w II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. Miernik – znany m.in. z „tortowego protestu” w sprawie bezkarności gen. LWP Czesława Kiszczaka – w swoim oświadczeniu przekonuje, że trzeba oddać głos na Dudę aby zablokować reelekcję Bronisława Komorowskiego.

Czytaj więcej…

„Niewinne” żony totalitarnych dygnitarzy?

Redaktor 8

zbrodniarzozonySąd Apelacyjny w Warszawie uznał wczoraj, że gen. Ludowego Wojska Polskiego i minister spraw wewnętrznych w roku 1982 r. oraz komunistyczny kacyk Czesław Kiszczak, tj. politycznie winny na przykład za zabójstwo przez Służbę Bezpieczeństwa licealisty Emila Barchańskiego, musi mieć świadomość, że rozumie zarzuty. Czy rozumie je jego żona „poetka”? Po latach …

Czytaj więcej…

Nie żyje Zbigniew Pietrzykowski

Redaktor 5

pietrzykowskiZbigniew Pietrzykowski nie żyje. W chwili śmierci miał 79 lat. Pietrzykowski to wielka legenda polskiego boksu, który trzy razy zdobywał medale na igrzyskach olimpijskich. W 1956 i 1964 roku przywoził z igrzysk w Melbourne i Tokyo brązowe medale, a w 1960 roku wywalczył w Rzymie srebro.

Czytaj więcej…

Brawo łotewski parlament!

Redaktor 4
Tablica pamiątkowa w Dyneburgu (łot. Daugavpils)

Tablica pamiątkowa w Dyneburgu (łot. Daugavpils)

Łotewski parlament w czwartek uchwalił poprawki do kodeksu karnego przewidujące odpowiedzialność karną za „publiczne gloryfikowanie, negowanie, usprawiedliwianie lub podawanie w wątpliwość ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości oraz zbrodni wojennych, w tym agresji nazistowskich Niemiec i ZSRR przeciwko Łotwie”.

Czytaj więcej…