XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 2018.

Zastępca Naczelnego

W dniach 9-12 czerwca odbędą się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 2018. Na zawody z całego kraju zjedzie 1000 zawodników z niepełnosprawnościami by rywalizować w różnych dyscyplinach: lekkoatletyce, piłce nożnej, kolarstwie, bocce, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, badmintonie, pływaniu, bowlingu i golfie.Na ogólnopolską imprezę jadą reprezentanci województwa opolskiego – 43 zawodników Oddziału Regionalnego OlimpiadySpecjalne Polska – Opolskie. 7. czerwca w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim o godzinie 11 odbędzie się uroczyste pożegnanie opolskiej reprezentacji. Zapraszamy do wsparcia naszej ekipy i rozpowszechnienia informacji. Razem możemy zmienić postrzeganie niepełnosprawności przez społeczeństwo.

Skład opolskiej reprezentacji:

Trójbój siłowy:
1. Witek Andrzej – „Promyk” Głogówek
2. Wasyliszyn Piotr – „Pantery” Opole

Tenis stołowy:
1. Czepuryk Anna – „Pantery” Opole

2. Sałajczyk Grzegorz – „Leśne Skrzaty” Zawadzkie
3. Stawczyk Michał – „Iskra” Opole
4. Papadopulos Marcin – „Iskra” Opole

Pływanie:
1. Korzeniec Natalia – „Delfinek” Kadłub
2. Musiel Dominik – „Filip” Zawadzkie
3. Janoszka Łukasz – „Karlusy” Leśnica
4. Podstawka Mateusz – „Karlusy” Leśnica
5. Franke Artur – „Dinozaury” Opole

Bocce:
1. Mazur Tomasz – „Power” Prudnik
2. Kecht Filip- „Power” Prudnik
3. Tutak Sebastian – „Power” Prudnik
4. Woźnica Patryk – „Szczygły” Strzelce Opolskie

Badminton:

1. Grzesiuk Denis – „Koziołki” Kędzierzyn- Koźle 

2. Samborski Michał – „Power” Prudnik
3. Mirga Wiktoria – „Jeżyk” Głubczyce

Kolarstwo:
1. Łazuta Paweł – „Jeżyk” Głubczyce
2. Hołda Patrycja – „Jeżyk” Głubczyce
3. Bernaś Patryk – „Promyk” Głogówek

Bowling:
1. Kaziród Wiesław – „Delfinem” Kadłub
2. Dronia Paweł „Karlusy” Leśnica
3. Kuczek Radosław – „Leśne skrzaty” Zawadzkie
4. Baum Łukasz – „Szczygły” Strzelce Opolskie

LA: 

1. Raźnia Rafał- „Karlusy” Leśnica
2. Szymaniec Sabina – „Iskra” Opole
3. Kwiek Grzegorz – „Iskra” Opole
4. Koziołek Patryk – „Delfinem” Kadłub
5. Rak Michał – „ Kalusy” Leśnica
6. Kolibaba Rafał- „Szczygły” Strzelce Opolskie
7. Paszowska Katarzyna – „Pantery” Opole
8. Kiereś Karol – „Krzyś” Kędzierzyn- Koźle

Piłka nożna:
1. Witek Dariusz – „Promyk” Głogówek
2. Nowak Dawid -||-
3. Wilsz Denis -||-
4.

Łukaszów Piotr -||- 

5. Koszek Patryk -||-
6. Bielski Jakub – „Jeżyk” Głubczyce
7. Bielski Piotr -||-
8. Bilik Robert -||-
9. Wilczyński Sebastian -||-
10. Pośpiech Tomasz -||-

TRENERZY:
1. Wyszyńska Alicja – tenis stołowy
2. Walichowski Marek, Kądziela Patrycja – pływanie
3. Szafran Ireneusz – bocce
4.
5. Nawrot Piotr – trójbój siłowy
6. Kiszczyk Tomasz – kolarstwo
7. Zalejska Agata – bowling
8. Siciak Tomasz, Joanna Bek – LA
9. Szałagan Dariusz, Pieścikowska Małgorzata – piłka nożna

Kierownik Ekipy – Katarzyna Krzempek
Kierownik ekipy ds. sportu – Barbara Wysocka

Maria Fikus PFRON Opole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.