Akcja #Procesja. Zrób zdjęcie w Boże Ciało i pokaż w mediach społecznościowych

Zastępca Naczelnego

Rzecznik KEP: zrób zdjęcie i pokaż w mediach społecznościowych w Boże Ciało. Do robienia zdjęć podczas procesji Bożego Ciała i umieszczania ich w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja zachęcił wiernych rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.Jak powiedział PAP ks. Rytel-Andrianik, w mediach społecznościowych organizowana jest kolejna akcja wspierana przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski – #Procesja.

„Ten specjalny hasztag był już używany na Facebooku i Twitterze w ubiegłym roku podczas Bożego Ciała i oktawy tej uroczystości. Publikacje z hasztagiem Procesja zyskały wtedy około pięć milionów odsłon. Kościół w Polsce widzi wielką potrzebę obecności także w mediach społecznościowych, które umożliwiają mu komunikację w czasie rzeczywistym z milionami osób, a tym samym docieranie do nich z misją ewangelizacyjną. Dlatego inicjowane są takie przedsięwzięcia jak #Procesja, które umożliwiają nie tylko dawanie świadectwa wiary, ale także budowanie wspólnoty właśnie w mediach społecznościowych” – zaznaczył rzecznik KEP.

„Święty Jan Paweł II mówił, że wiara umacnia się, gdy jest przekazywana. Uroczystość Bożego Ciała jest publicznym dawaniem świadectwa naszej wiary. Możemy robić to także w mediach społecznościowych, dzieląc się zdjęciami i nagraniami wideo z hasztagiem #Procesja. W ten sposób stworzymy obraz tego jak przeżywamy to święto w naszym kraju” – podkreślił ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że Boże Ciało to moment, w którym katolicy wychodzą w procesjach na ulice miast rozważając tajemnicę obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie. „Nie jest to zwykła manifestacja, ale wielka modlitwa całego Kościoła, jednocząca wielu ludzi, którzy tworząc wspólnotę wychodzą, by czcić Jezusa i zapraszać Go do swojej codzienności. Procesje przechodzą przecież obok naszych miejsc zamieszkania, pracy, rozrywki” – wskazał.

Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy. (PAP)

Iwona Żurek

Komentarze są zamknięte