UOKiK nałoży 135 mln zł kary na producentów płyt do produkcji mebli, w tym na Pfleiderer Group

Zastępca Naczelnego

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałoży 135 mln zł kary na producentów płyt do produkcji mebli, a uczestnikami zakazanego porozumienia są: Kronospan Mielec, Kronospan Szczecinek, Pfleiderer Group, Pfleiderer Wieruszów, Swiss Krono – wynika z zaproszenia na konferencję UOKiK.Kurs Pfleiderer Group spada o 6,23 proc. do 33,29 zł. Pod koniec listopada Pfleiderer informował, że UOKiK zakończył postępowanie dowodowe w sprawie ustalania cen i wymiany informacji handlowych przez spółki z grupy Pfleiderer na rynku płyt wiórowych i pilśniowych w Polsce.

Spółka informowała wówczas, że biorąc pod uwagę skomplikowany charakter sprawy, nie jest możliwe precyzyjne określenie daty zakończenia postępowania oraz skutków finansowych decyzji UOKiK dla Pfleiderer Group i Pfleiderer Wieruszów.

Sprawa została wszczęta w 2012 roku i dotyczy spółek: Kronospan Szczecinek, Kronospan Mielec, Swiss Krono (dawniej Kronopol), Pfleiderer Group (dawniej Pfleiderer Grajewo) oraz Pfleiderer Wieruszów (dawniej Pfleiderer Prospan). (PAP Biznes)

oprac. WuEs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.