Maciej Grubski (PO): z immunitetu zrezygnuję sam

Zastępca Naczelnego

Nie mam nic do ukrycia i jeśli będzie wniosek o pozbawienie mnie immunitetu, to ja zrezygnuję z niego sam – powiedział PAP senator Maciej Grubski, po tym jak w piątek Prokuratura Krajowa poinformowała o zamiarze pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej.W piątek wniosek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora Macieja Grubskiego (PO) w celu postawienia mu czterech zarzutów skierowała do marszałka Senatu Prokuratura Krajowa. Zarzuty dotyczą wpływu na jeden z przetargów dla wojska i trzech oświadczeń majątkowych senatora z lat 2011-12 – wynika z komunikatu PK.

„Nie mam nic do ukrycia i jeśli będzie wniosek o pozbawienie mnie immunitetu, to ja zrezygnuję z niego sam. Odmówię jednak składania wyjaśnień, dopóki nie zapoznam się z dokumentacją mojej sprawy” – podkreślił Grubski.

Senator uważa, że od pięciu lat jest obiektem nagonki ze strony CBA i prokuratury, w tym wielokrotnych podsłuchów realizowanych przez różne służby, a także prowokacji, m.in. – jak podał – w 2013 roku kontaktował się z nim agent, proponujący w zamian za pomoc w budowie hotelu łapówkę, której przyjęcia odmówił.

PAP, oprac. WuEs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.