Wigilia dla seniorów w Krzanowicach [fotorelacja]

Niezależna Gazeta Obywatelska

Fundacja Dla Dziedzictwa wraz z Radą Dzielnicy Krzanowice, przy znaczącym udziale Urzędu Miasta Opole z Panem Prezydentem na czele, zorganizowała w dniu 16 grudnia spotkanie kulturalno – edukacyjne na którym przedstawiła mieszkańcom nowo powstałej dzielnicy Krzanowice, dołączonej do Opola z dniem 01.01.2017, historie ich dziadków oraz zwyczaje świąteczne

nowych sąsiadów. Spotkanie uatrakcyjnione zostało występem zespołu folklorystycznego „Krzanowiczanki” przy jednoczesnej prezentacji wystawy „800 lat Opola – kamienie milowe” – wystawy przygotowanej przez Fundację z okazji 800-lecia Opola.

Spotkanie oprócz wielu obecnych i byłych seniorów – mieszkańców Krzanowic, uświetnił proboszcz Parafii Bożego Ciała i św. Norberta w Czarnowąsach ks. Piotr Pierończyk, który modlitwą i błogosławieństwem Bożym wprowadził uczestników w śwuiąteczny nastrój. Nie sposób pominąć fakt że na zaproszenie Rady Dzielnicy Krzanowice na potkaniu gościł „skarb” wszystkich opolskich Rad, Pani Mirela Ulrich, w roli przedstawiciela Urzędu Miasta Opola.

Nie sposób pominąć faktu, że w czasie spotkania opisane na wstępie potrawy zostały za sprawą „artystów” kuchni z „Opole Główne” Bar Zakąski Przekąski godnie zaprezentowane uczestnikom, którzy z zadowoleniem wypowiadali się o oryginalności smaków znanych im od dzieciństwa.

Marek Świtoń, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.