Sondaż CBOS: PiS z olbrzymią przewagą nad opozycją

Zastępca Naczelnego

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku 2017 roku, z bardzo dużą przewagą wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na rządzące obecnie ugrupowanie głosowałoby 47 proc. ankietowanych. To o trzy punkty procentowe więcej niż w poprzednim miesiącu.Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, na którą swój głos oddałoby 16 proc. (spadek o trzy pkt. proc.). Na podium jest też miejsce dla ruchu Kukiz’15, które cieszy się ośmioprocentowym poparciem.

Ostatnią partią, która dostałaby się do Sejmu, byłaby Nowoczesna, na którą głos chce oddać sześć proc. badanych. PSL otrzymałoby z kolei 3 proc. głosów a partie: SLD, Partia Razem, Wolność Janusza Korwin-Mikkego po 2 proc.

12 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć” na pytanie, na które ugrupowanie zagłosowaliby w wyborach. 70 proc. deklaruje udział w wyborach

Udział w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 70 proc. respondentów. Pójście do urn wykluczyło 16 proc. badanych, a 14 proc. nie było zdecydowanych w kwestii uczestnictwa w głosowaniu.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo, w dniach 5–12 października 2017 roku dorosłych mieszkańców Polski.

źródło: CBOS, oprac. W.S

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.