Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Warszawie cztery osoby

Zastępca Naczelnego

Po pościgu agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali czwartą osobę uczestniczącą w akcji przekazania łapówki w jednym z warszawskich klubów nocnych – dowiedziała się PAP. Wcześniej w centrum Warszawy CBA na gorącym uczynku zatrzymało trzy osoby.Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział we wtorek PAP, że czwartą osobę zatrzymano z częścią pieniędzy po pościgu. „Kwota łapówki to około 100 tysięcy euro” – zaznaczył.

Zatrzymani mężczyźni podejrzewani są o powoływanie się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości. Akcja miała miejsce późnym popołudniem w klubie nocnym przy Nowym Świecie, gdzie funkcjonariusze weszli siłowo, niszcząc drzwi.

Piotr Kaczorek powiedział PAP, że taka – nietypowa z punktu widzenia postronnych – akcja wynikała właśnie z charakteru zdarzenia, „żeby można było przyłapać sprawców na gorącym uczynku przyjmowania i przekazywania łapówki”. Jak zaznaczył, są to wszystkie informacje, które może przekazać mediom na tym etapie sprawy. „Prawdopodobnie w środę rano będzie można przekazać więcej” – dodał.

Zatrzymani mężczyźni trafią do jednej z prokuratur, gdzie zostaną im postawione zarzuty. (PAP)
autor: Aleksander Główczewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.