Kardynał Nycz: wiemy, co zawdzięczamy Janowi Pawłowi II

Zastępca Naczelnego

Wszyscy wiemy, co zawdzięczamy papieżowi Janowi Pawłowi II, który przeprowadził nas w nowe tysiąclecie – podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas niedzielnej mszy świętej w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej.
Msza święta została odprawiona podczas centralnych obchodów XVII Dnia Papieskiego, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Podczas mszy stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” modlili się w intencji ich darczyńców.

„Dzień Papieski został ustanowiony jako główne dzieło Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” po to, żeby przybliżać i przypominać cały pontyfikat i całe dzieło Jana Pawła II. Chcemy podjąć coś z jego ducha, a duchem jego pontyfikatu była młodzież, o której zawsze mówił: +Jesteście nadzieją Kościoła i świata+” – mówił w homilii kardynał Nycz.

Stąd też, jak podkreślił metropolita warszawski, „Dzień Papieski jest promocją pontyfikatu Jana Pawła II i jego osoby oraz budowaniem w duchu i myśli Jana Pawła II funduszu stypendialnego dla młodzieży, który jest żywym pomnikiem jego osoby”.

Obchodom XVII Dnia Papieskiego towarzyszy zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia, która finansuje stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży z małych miasteczek i wsi.

Program stypendialny można wspierać wpłacając pieniądze na konto Fundacji lub wysyłając SMS o treści „Pomoc” pod nr 74 265 (koszt to 4,92 zł + VAT).

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia została powołana w 2000 r. Jej działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Dzień papieski obchodzony jest od 2001 roku, zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża (16 października 1978 roku). (PAP)
autor: Stanisław Karnacewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.