MSWiA: do godz. 15 w sobotę ponad 150 interwencji straży pożarnej

Zastępca Naczelnego

Do godz. 15 w sobotę Państwowa Straż Pożarna odnotowała 150 interwencji w związku z intensywnymi deszczami. Strażacy interweniowali najczęściej w województwie śląskim – 60 razy i w małopolskim – 47 razy – podało MSWiA.
Resort spraw wewnętrznych i administracji przypomniał też, że w województwach śląskim i małopolskim obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia dotyczące intensywnych opadów. Oznacza to wystąpienie opadów deszczu, których suma w czasie nie dłuższym niż 24 godziny wyniesie od 50 mm do 90 mm, czyli od 50 do 90 litrów na metr kwadratowy. Natomiast dla województwa opolskiego obowiązuje dotyczące opadów ostrzeżenie 1. stopnia. Oznacza to wystąpienie opadów deszczu, których suma w ciągu doby wyniesie od 30 mm do 50 mm, czyli od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy.

Dla małopolskiego i śląskiego obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia. Oznaczają one, że stany wód – obserwowane albo prognozowane – przekraczają stany alarmowe. Dla województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 2. stopnia, które oznaczają, że obserwowane lub przewidywane stany wód przekraczają stany ostrzegawcze, ale są poniżej stanów alarmowych.(PAP)

wkr/ skr/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.