Opole: najdłuższa kolorowanka

Zastępca Naczelnego

Zapraszamy w dniu 24 września 2017 roku do Centrum Wystawienniczo Kongresowego w Opolu na pierwszą w Opolu próbę bicia rekordu Guinnessa na najdłuższą kolorowankę.

Celem wydarzenia jest ustanowienie rekordu ale także zabawa podczas kolorowania 800 metrowej kolorowanki, wspólne spędzenie wolnego czasu przez całe rodziny. Bela papieru ważąca ponad 100 kg o szerokość 56 cm zostanie pokryta przez wolontariuszy rysunkami, które podczas finału 24 września w CWK zostaną przez uczestników pokolorowane. Motywami będą m.in. krajobrazy Opola, herb miasta Opola dawniej i dziś, znane obiekty takie jak Wieża Piastowska, elementy folkloru, kwiaty, zwierzęta również te które oglądać można w naszym Opolskim ZOO, rysunki zachęcające do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Zaplanowany został pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz konkurs dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej pn „Bezpieczna droga do szkoły”. W CWK zostanie ustawiona scena, na której będą odbywały się przeróżne pokazy i występy. W CWK zaprezentują się także przedszkolaki, ponieważ dla nich przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą będzie zorganizowanie w 2018 roku przeznajwspanialszego Dnia Dziecka.

Wydarzenie jest adresowane dla wszystkich niezależnie od wieku. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.