Komisja weryfikacyjna: kolejne 3 tys. zł grzywny dla Gronkiewicz-Waltz za niestawienie się przed komisją

Autor Obywatelski

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy badała w środę sprawę nieruchomości Marszałkowskiej 43 zwróconej w 2010 r.Marszałkowska 43 to druga – po Poznańskiej 14 – badana przez komisję sprywatyzowana nieruchomość z lokatorami. Decyzję o przyznaniu praw do niej dwóm mieszkankom Francji wydał Jakub R. (dziś podejrzany w sprawie reprywatyzacji Chmielnej 70; jest w areszcie). Według mediów odsprzedały one prawa i roszczenia bratu Jakuba R., (którego reprezentował znany adwokat mec. Robert N., również podejrzany ws. Chmielnej 70; jest w areszcie). Ten sprzedał je obecnemu właścicielowi. Miasto wznowiło niedawno postępowanie w sprawie tej nieruchomości, wobec wątpliwości, co do testamentu z lat 70.

W środę, jako świadków komisja przesłuchała lokatorkę kamienicy Krystynę Wrońską, b. pracownicę urzędu miasta Warszawy radcę prawną Alinę Domańską oraz brata Jakuba R. Jako strony wezwano prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz, beneficjentów decyzji reprywatyzacyjnej oraz obecnego właściciela nieruchomości.

Po godz. 19. komisja weryfikacyjna zakończyła przesłuchanie mec. Iwony Gerwin, pełnomocniczki beneficjentek decyzji zwrotowej ws. Marszałkowskiej 43 – poinformował PAP rzecznik tej komisji Oliwer Kubicki.

Po zakończeniu posiedzenia, członek komisji Jan Mosiński (PiS) powiedział PAP, że komisja generalnie zakończyła rozpatrywanie sprawy ul. Marszałkowskiej 43. Zaznaczył, że być może będzie ona jeszcze omawiana i podsumowana na jednym z posiedzeń komisji, zaś końcowej decyzji można się spodziewać po 20 września. (PAP)

mja/ par/ kos/ mrr/

PAP, oprac. Wiktor Sobierajski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.