Kędzierzyn-Koźle: kampania rozpoczęta. Od kłamstwa? Casting do komitetu wyborczego wystartował

Autor Obywatelski

Faktyczni założyciele KOP

Dla prezydenty kampania przedwyborcza rozpoczęła się na pełnych obrotach. I tak wszystkie porażki stały się winą przeciwników, natomiast zalety przypadły… sami wiecie komu:) I tak w najnowszym wywiadzie na falach Radia Park dowiedzieliśmy się, że prezydenta nie tylko dołączy do zapowiadanego na 31 sierpnia protestu przeciwko kiepskiej jakości powietrza. Ale również poinformowała, że od Komitet Ochrony Powietrza to jej dzieło.
Czyżby w końcu wyjaśniło się kto oblepił miasto tymi naklejkami, nomen omen, kolejnego pomysłu prezydenty czyli z koziołkiem (w masce pgaz)? I co na to KOP – Komitet Ochrony Powietrza w Kędzierzynie-Koźlu? ;)

Fundacja „Wiedzieć Więcej”


Uszom nie wierzę!? Prezydenta Nowosielska stoi za Komitetem Ochrony Powietrza w Kędzierzynie – Koźlu? A mnie się wydawało, że za Komitetem stoją młodzi ludzie, którzy mieli dość bezczynności władz Kędzierzyna-Koźla, w walce z kultowym wręcz w Kędzierzynie-Koźlu trucicielem, wypuszczającym nocą benzen do atmosfery. No ale skoro mówi to prezydenta publicznie, w radio, to chyba wie co mówi. No chyba, że nie wie.

My o powstaniu KOP w październiku 2016 roku pisaliśmy tak:

Przedstawiciele KOP zostali zaproszeni przez Sabinę Nowosielską do zespołu powołanego przez urząd miasta, który zajmował się będzie sprawą pików czyli krótkotrwałych, bardzo wysokich stężeń benzenu, notowanych przez stacje

pomiarowe na terenie miasta. – Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni przez panią Nowosielską do miejskiej komisji ds. benzenu – mówił nam Miłosz Broś-Załęski lider KOP-u.  – Jednakże mamy także wypracowaną własną ścieżkę działania, którą zamierzamy realizować. Nasz udział w komisji to szansa dla władz miasta i powiatu do podjęcia bardziej zdecydowanych działań w tym temacie – dodał. Rodzący się w Kędzierzynie-Koźlu nowy „ruch społeczny” nie ma ambicji politycznych. 

Chociaż z drugiej strony w jej narracji daje się wyczuć  tzw. podpinkę. Jak u jej psiapsiuły Zeni Kuś, która od lat podpina się pod imprezy sportowe w mieście, które organizuje ktoś inny. No cóż. Kto z kim przestaje, takim się staje. Szczere gratulacje.

Na koniec ogłaszamy casting do KWW Sabiny Nowosielskiej, który raczej na pewno zostanie zarejestrowany przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Liderka komitetu Sabina Nowosielska zadeklarowała już, że dalej chce być numerem 1 kędzierzyńskiego samorządu. Idealny kandydat powinien być mniej więcej jak obecny radny Pawlik (PO). Stosunkowo młody, wysoki, szczupły, przystojny, wykształcony, elokwentny ale nie przesadny erudyta, pozbawiony swobodnego myślenia i nie mający swojego zdania na drażliwe tematy. I najlepiej jakby jeszcze niczego nie chciał. Taki bezjajowiec.

Wiktor Sobierajski


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.