Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeszedł do historii [nasz patronat]

Autor Obywatelski

W minioną sobotę w Sobótce na Dolnym Śląsku po raz czwarty zorganizowany został „Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, w którym wystartowała rekordowa ilość uczestników. Impreza ta staje się imprezą o zasięgu światowym, bowiem równocześnie z biegiem w Sobótce, pobiegli także żołnierze z polskich kontyngentów stacjonujących w Bośni i Hercegowinie, na Litwie, w Rumunii, w Afganistanie czy Iraku. 

Zwycięzcą w rywalizacji mężczyzn okazał się Dominik Buk, który uzyskał czas 37 min i 37 sek. W rywalizacji kobiet triumfowała Ewa Błauciak z Grupy Biegowej Frankenstein z Ząbkowic Śląskich. Wysoką formą błysnęli biegacze Koziołka Kędzierzyn – Koźle, którzy w rywalizacji kobiet i mężczyzn zajęli kilka czołowych miejsc. Szegóły oraz pełne wyniki biegu dostępne są na stronie www.datasport.pl i www.biegniezlomnych.pl

Dzisiaj wiadomo już, że impreza ta mająca także charakter edukacyjny będzie kontynuowana. W imieniu organizatorów zapraszam do Sobótki 15 sierpnia 2018 roku, kiedy to w Dniu Wojska Polskiego odbędzie się piąta edycja biegu.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Tekst i foto Wiktor Sobierajski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.