4. Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Sobótka 19 sierpnia 2017 r: tu można sprawdzić swój charakter

Autor Obywatelski

19 sierpnia w Sobótce w województwie dolnośląskim, zorganizowany zostanie już po raz czwarty Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Wiesław Drozdowski, dyrektor Ślężańskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sobótce. Bieg odbędzie się pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Warto dodać, że cała impreza to nie tylko bieg, ale również wystawy, koncerty oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych jak również, co jest nowością, zorganizowany zostanie konkurs strzelecki.


Jeżeli chodzi o bieg to warto dodać, że trasa została podzielona na trakty bohaterów drugiej konspiracji: Adama Lazarowicza ps. „Klamra” Zygmunt Szendzielarza ps. „Łupaszka”, Danuty Śledzikówny ps. „Inka”, Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, Władysława Lukasiuka ps. „Młot”, Anatola Radziwonika ps. „Olech”, Stanislawa Sojczyńskiego ps. „Warszyc”, Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, Józefa Franczaka ps. „Lalek”.
W „Biegu Niezłomnych” można sprawdzić swój charakter – mówi Jacek Sobas zawodnik z Kędzierzyna-Koźla, który po raz kolejny wybiera się na „Bieg Niezłomnych-Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zapowiada także, że jak już raz znalazł się „na pudle”, nie zamierza go opuścić. Rzeczywiście trasa biegu nie jest łatwa ale bardzo przyjemna. – Jest, to jedna z najtrudniejszych dziesiątek w jakiej brałem udział. Pierwsze 4 km są cały czas pod górkę. Potem bardzo szybkie ale też technicznie trudne zbiegi. Na 9 kilometrze znowu mocny podbieg i wreszcie meta. Byłem naprawdę wykończony na mecie. Dawno tak nie szukałem wzrokiem mety jak na tym biegu. Zwykłe asfaltowe dyszki są dużo łatwiejsze i nudne. A tutaj ciągle coś się działo – powiedział nam Jacek Sobas, który rok temu zajął drugie miejsce.

– Moim marzeniem było, aby impreza ta miała nie tylko wymiar sportowy, ale także edukacyjny. Bardzo zależy nam na jak największej liczbie uczestników w tzw. biegach młodzieżowych. Serdecznie zapraszam do Sobótki całe biegające rodziny. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Wiesław Drozdowski dyrektor biegu.

Chętni do udziału w rywalizacji mają jeszcze szansę, by zapisać się do biegu. Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową biegu www.biegniezlomnych.pl oraz przez portal datasport. Partnerem strategicznym jest TAURON Polska Energia.

 

Patronat medialny nad biegiem sprawują: Gazeta Polska, www.niezależna.pl, Radio WNET, ngopole.pl, Radio Rodzina, Radio Szafir i miesięcznik Polska Zbrojna.

Wiktor Sobierajski
foto: archiwum ŚOKSiR Sobótka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.