Podpisano umowę na projekt wartości 180 mln zł dla Opola!

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dziś w doszło do podpisania umowy przez Ministerstwo Rozwoju na projekt dla Opola pn. „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego oraz zastosowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego w obrębie stacji kolejowej Opole Wschód ”.

Decyzję o przyznaniu środków pojęło obecne Ministerstwo Rozwoju i CUPT.

Projekt zakłada min.: powstanie podwójnego ronda, które umożliwi wyjazd z ulicy Katowickiej w stronę Oleskiej i Batalionów Chłopskich, przebudowę dróg dojazdowych do skrzyżowania, bus-pasy dla autobusów, budowę autobusowego centrum przesiadkowego, ścieżek rowerowych, czy parkingów dla samochodów, które nie wjeżdżałyby do centrum. Ponadto przebicie tunelu w nasypie kolejowym tuż obok dworca Opole Wschodnie (połączy ul. Rataja z ul. Bohaterów Monte Cassino) oraz budowa małego tunelu pod skrzyżowaniem. Mają nim jeździć kierowcy poruszający się od strony ul. Plebiscytowej w stronę Zaodrza i na odwrót i inne.

Beneficjent: Miasto Opole, wartość całkowita projektu: 179 712 954,81 PLN, wartość dofinansowania z UE: 112 712 100,00 PLN.

Na zdjęciu podpisujący umowę o dofinansowaniu dla Opola dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol, Ministrowie P. Jaki i J. Kwieciński.

Biuro Poselskie Patryka Jakiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.