Kędzierzyn-Koźle „Miasto możliwości”: na czyj koszt „kosztowali mazurskiej gościnności”?

Autor Obywatelski

 

 Całkiem niedawno trio z Kędzierzyna-Koźla w składzie Sabina Nowosielska – prezydent, Artur Maruszczak i Wojciech Jagiełło – wiceprezydenci, udało się na Mazury. Konkretnie do Pisza. Pojechali prywatnym samochodem, nie wiemy więc, czy był to wyjazd prywatny czy służbowy.


Wątpliwości nie rozwiewa portal www.kk24.pl, który pisze:

 

„…kosztowali mazurskiej gościnności i wrócili nią zachwyceni. Władze Kędzierzyna-Koźla odwiedziły kilka miejscowości w północno-wschodniej Polsce, poczynając od partnerskiego miasta – Pisza. Podejmowali ich tu burmistrz Andrzej Szymborski i przewodniczący rady miasta Lech Borak wraz z innymi samorządowcami.

Rozmowy dotyczyły m.in. wymiany doświadczeń na temat inwestycji i oświaty, wymiany młodzieży i organizacji rajdów kajakowych w obu miejscowościach.”

za kk24.pl

Zapytaliśmy więc więc władze Kędzierzyna-Koźla o kilka kwestii związanych z wyjazdem. Oto pytania które przesłaliśmy rzecznikowi prasowemu UM Kędzierzyna-Koźla Jarosławowi Jurkowskiemu. Przy okazji wróciliśmy do sprawy MOSiR-u Kędzierzyn-Koźle, który płaci za usługi, które nigdy nie zostały wykonane. Dodajmy, że z winy nieudolności MOSiR Kędzierzyn-Koźle.

 – Jakie konsekwencje służbowe zostaną wyciągnięte wobec p. Zenony Kuś, w związku ze złamaniem dyscypliny finansów publicznych, poprzez płatność za usługę, która nigdy nie została wykonana przez MZEC sp.z.o.o oraz braku skutecznego rozwiązania umowy z MZEC sp.z.o.o., na dostarczanie ciepła, do budynku socjalnego kąpieliska „Azotor”?

 – Proszę o informację, czy wyjazd trzech prezydentów Kędzierzyna-Koźla, do zaprzyjaźnionej gminy Pisz miał charakter służbowy czy prywatny?

 – Jeżeli wyjazd był służbowy, to proszę o przedstawienie kosztów wyjazdu służbowego?,

– koszty paliwa do pojazdu służbowego,

– koszty noclegów trzech osób,

– ile wynosiła tzw. kilometrówka,

– proszę o podanie nazwy hotelu, w którym nocowali przedstawiciele miasta K-K w Piszu lub jego okolicach?

 – Jaki był efekt wizyty samorządowców?

 – Proszę o podanie konkretnych działań samorządowców w obecnej kadencji, które zostały przeprowadzone w ramach wymiany np. młodzieży, z miastem partnerskim Pisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.