Kędzierzyn-Koźle: nielegalne wysypisko śmieci i odpadów budowlanych?

Autor Obywatelski

Pokłosiem donosu do naszej redakcji  dot. nieudolności w zarządzaniu Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, była wycieczka rowerowa w okolice wiaduktu kolejowego, przerzuconego nad obwodnicą Kędzierzyna-Koźla. Widoki jakie tam zastaliśmy były nieszczególne. Prawdopodobnie prywatny właściciel terenu, zorganizował sobie, nielegalne wysypisko śmieci i odpadów budowlanych. 

Nie potrzeba eksperta, by stwierdzić, że wysypisko to istnieje już kilka lat. Ma oryginalną bramę wjazdową, którą otworzyć może każdy, a ciężkimi pojazdami można objechać teren dookoła. Nie trzeba cofać, np. wielkim zestawem ciężarowym, co znacznie ułatwia szybkie załatwienie sprawy. Gruz budowlany oraz inne śmieci z budowy, w nieładzie, zostały wysypane w kilku miejscach. Co się kryje pod pokładami nawiezionej ziemi nie sprawdzaliśmy, bo trzebaby sprawdzić to, za pomocą spychacza bądź koparki.

Takie prace są prowadzone. „Wykopaliska”, mamy wrażenie, że służą ukryciu odpadów budowlanych, głęboko w ziemi. O nielegalne wysypisko śmieci zapytaliśmy już w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu, w Wydziale Ochrony Środowiska.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.