ZUS wyszedł na ulicę: „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” na opolskim Rynku

Autor Obywatelski

Przez dwa wakacyjne tygodnie opolanie obejrzą wystawę ukazującą historię ubezpieczeń społecznych w Polsce. Już od 10 lipca na opolskim Rynku do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie wystawa pod nazwą „Rzeczpospolita Ubezpieczonych”.

Wystawa, którą przygotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych z okazji 80 lat działalności, będzie zainstalowana tuż przed wejściem do Ratusza. Debiutowała publicznie w 2014 r., a obecnie jest zmodyfikowana o najnowsze osiągnięcia Zakładu. Odwiedziła największe polskie miasta. Teraz czas na stolicę Opolszczyzny. Dzięki niej można poznać bogatą historię ubezpieczeń społecznych oraz ich rolę w kształtowaniu polskiej państwowości.  Ma za zadanie podkreślić rolę państwowego ubezpieczyciela w kształtowaniu solidaryzmu społecznego i w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

– ZUS jako instytucja ma początki w okresie międzywojennym, więc swoją 80 letnią obecnością wyraźnie wpisuje się w zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokazujemy, że ubezpieczenia społeczne to ważny filar naszej państwowości. Naszym celem jest dotarcie z wystawą do szerszej publiczności. Cieszy nas, że wystawa umiejscowiona będzie w tak atrakcyjnym miejscu jak piękny opolski Rynek. Wystawa będzie też stanowić element obchodów 800 – lecia Opola – zachęca
Antoni Malaka, dyrektor opolskiego oddziału ZUS.

Dodatkowo, kontynuując zainicjowaną przez Panią Elżbietę Rafalską Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kampanię społeczno-informacyjną „Godny wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego”, opolski ZUS organizuje punkty konsultacyjno-informacyjne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców regionu będą w nich dyżurować doradcy emerytalni, u których będzie można zasięgnąć fachowej porady.

Doradcy emerytalni będą czekać na mieszkańców Opolszczyzny od godz. 11.00 do godz. 17.00, w następujących dniach:
poniedziałek 10 lipca, środa 12 lipca, wtorek 18 lipca,środa 19 lipca.

Sebastian Szczurek
Regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa opolskiego

Foto: Wiktor Sobierajski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.