Kędzierzyn-Koźle: nagrodzeni za tony odpadów

Autor Obywatelski

Ekologiczna impreza pt. „Eko-ogrody”, jaka odbyła się w galerii „Odrzańskie Ogrody”, była okazją do rozstrzygnięcia czwartej edycji konkursu dla szkół i przedszkoli „Segreguj.pl”. Jego organizatorem był związek międzygminny „Czysty Region” oraz firma Enviropol PL z Gliwic.Zadanie konkursowe było banalne. Dzieci w ciągu roku szkolnego miały za zadanie zebrać jak największą ilość makulatury, puszek aluminiowych oraz zużytych baterii. Łącznie w przedszkolach i szkołach z terenu wszystkich gmin zrzeszonych w ramach związku uzbierano rekordową ilość odpadów: blisko 150 ton makulatury, 4,4 ton puszek aluminiowych i 6,4 ton baterii. Wśród nagrodzonych znalazły się również cztery placówki z Kędzierzyna-Koźla. W kategorii przedszkoli na trzecim miejscu zna

lazło się Publiczne Przedszkole nr 11, na ósmym PP nr 21, a na dziewiątym PP nr 5. W kategorii szkół podstawowych na dziewiątej pozycji uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20.

 

Ponadto dziesięciu przedszkolaków z „Jedenastki” otrzymało nagrody indywidualne za największą ilość zebranych odpadów. Trafiły one do rąk następujących maluchów: Amelia Gnyla, Daria Juda, Jakub Klóska, Hanna Jakubczak, Adam Janiak, Adam Szczepański, Malwina Jędrzejewska, Natalia Rączkowska, Tymoteusz Wrona, Aleksandra Wróblewska.

Nagrodzeni zostali również uczniowie kędzierzyńskich podstawówek i gimnazjów – Zuzanna Wójtowicz z Publicznego Gimnazjum nr 4 oraz Adam Walasek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20. Łączna wartość nagród przyznanych przez „Czysty Region” dla placówek i uczniów z Kędzierzyna-Koźla wyniosła 4850 zł.

Dodatkowo Publiczne Przedszkole nr 11 za zbiórkę puszek otrzymało projektor od Fundacji na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.