Kędzierzyn-Koźle Kłodnica: ognisko osiedlowe… bez ognia ale z wodą

Autor Obywatelski

W minioną sobotę na terenie nieczynnego kąpieliska przy ulicy Sportowej w kędzierzyńsko-kozielskiej dzielnicy Kłodnica, odbyło się „ognisko”, zorganizowane przez tamtejszą Radę Osiedla. Zapach pieczonej kiełbasy był bardzo intensywny, chociaż organizatorzy, podjęli bardzo odpowiedzialną decyzję, o nierozpalaniu wszystkich przygotowanych ognisk, ponieważ wiał dość silny wiatr a w niedalekim sąsiedztwie znajduje się las.

 – Jak pan widzi jesteśmy przygotowani, ale podjęliśmy decyzję że nie będziemy rozpalać wszystkich ognisk, bo w przypadku silniejszego


 porywu wiatru moglibyśmy nie opanować ognia – powiedziała nam na wstępie Ewa Buzo-Dziedzic przewodnicząca Rady Osiedla Kłodnica. Swoją rolę znakomicie wypełnili strażacy z osiedlowej OSP, którzy zajęli się milusińskimi, a ci mieli mnóstwo frajdy obsługując hydronetkę.

Starsza część uczestników imprezy, „w podgrupach” oddawała  się niekończoncym rozmowom, także na temat osiedla. Trochę szkoda, że uczestnicy tej imprezy integracyjnej z niepokojem raz po raz musieli spoglądać w niebo, bo zagrożenie deszczem było bardzo realne.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte